Marsz Niepodległości

Tradycją stało się, że mieszkańcy naszego osiedla i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 28 uczestniczą w osiedlowym marszu z okazji Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie nie tylko upamiętniające historię, ale także łączące pokolenia.

Sprzątanie cmentarza w Jezierzycach

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu przy ul. Topolowej.  Miejsce to choć zapomniane, warto odwiedzić przy okazji nadchodzącego Święta Zmarłych.

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada uczniowie uczestniczyli w uroczystej Akademii upamiętniającej odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

W dniu 10 października grupa przedszkolna posadziła drzewa w pobliskim lesie. W ten sposób rozpoczęła obchody Światowego Dnia Drzewa. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły poznawali budowę oraz poszczególne gatunki drzew. Mogli obliczyć wiek drzewa oraz poznać ich znaczenie w przyrodzie.

Szadzimy krokusy

Każdego roku uczniowie młodszych klas sadzą na terenie szkoły krokusy. Mamy piękną, słoneczną i ciepłą jesień. Dzieci z klas 1-3 przyniosły do szkoły cebulki krokusów oraz narzędzia ogrodnicze.

Z wizytą w teatrze…

W październiku uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wybrali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Calineczka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały inscenizację  jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena.

Potworna Dyskoteka

W dniu 27 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka. W trakcie imprezy zorganizowano  konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie.

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela  obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek a przewodniczący Rady SU Franciszek Szczybelski złożył w imieniu uczniów SP 28  serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Dzień Chłopaka

W dniu 30 września, w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Uczennice młodszych klas złożyły chłopcom życzenia i wręczyły im upominki.

Pokaz tańca Centrum Tańca „Szczepan”

W naszej szkole odbył się pokaz tańca przeprowadzony przez Centrum Tańca „Szczepan”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Nadszedł wrzesień a wraz z nim kolejny rok szkolny… W piękny, słoneczny dzień do szkoły przybyli wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie oraz rodzice najmłodszych dzieci.

Wybory Rady Samorządu Szkolnego

W dniu 30 września 2022 w naszej szkole odbyły się Wybory Rady Samorządu Szkolnego.