Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

Wydarzenia

Wycieczka kl. 3a do Centrum Edukacji Leśnej

Aktywny początek roku szkolnego w klasie 3a - wyjazd na zajęcia terenowe do Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności w naszej szkole.

5 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Ten szczególny dzień był w naszej szkole okazją, by zachęcać wszystkich uczniów do czynienia dobra.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

W dniu 5 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie oraz rodzice. Panie dyrektor oraz wicedyrektor powitały uczniów i przybyłych gości, oraz przedstawiły nauczycieli. Złożyły również życzenia dzieciom na nadchodzący rok szkolny.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej Nr 28

Mimo żalu, że wakacje już się skończyły – z uśmiechem rozpoczęliśmy nową przygodę ze szkołą. Nowy rok szkolny 2023/2024 możemy uważać za rozpoczęty. Teraz pora na naszą codzienną pracę.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, 

wielu sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych działań.

Sadzenie magnolii

Szczecin 22.06.2023 r.

Tradycją szkoły jest, iż klasy ósme na zakończenie nauki sadzą magnolie. To wydarzenie miało miejsce i w tym roku. Każda klasa zakupiła drzewko, wybrała odpowiednie miejsce przed szkołą i zasadziła magnolię.

Niech żyje bal…!!!

Szczecin 13.06.2023 r.

Jednym z ważniejszych momentów związanych z zakończeniem nauki w szkole podstawowej jest bal ósmoklasisty. To także wyjątkowa okazja do spotkania się ze wszystkimi kolegami i koleżankami.

Poznajemy swój kraj

Poznań- Gniezno - Biskupin - Kórnik 05.06- 07.06.2023 r.

Z powodu pandemii, nie mieliśmy zbyt wielu okazji, by zwiedzać nasz kraj, ale w ostatnim roku nauki udało nam się zorganizować wycieczkę do Poznania, Gniezna, Biskupina i Kórnika.  

Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był  Poznań - jedno z najstarszych i najważniejszych miast w Polsce. W pierwszych krokach udaliśmy się do Rogalowego Muzeum  Poznania, gdzie wzięliśmy udział w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich. Poza tym mieliśmy też okazję zapoznać się elementami gwary i historii Poznania. Wszystko to miało miejsce w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz, dzięki czemu o godz. 12.00 mogliśmy zobaczyć „trykające się” poznańskie koziołki.

Dzień dziecka na sportowo

W dniu 1 czerwca z okazji święta wszystkich dzieci uczniowie klas 1-3 wzięli udział w sportowych zabawach. Atrakcje te przygotowane były na terenie przy szkole. Najpierw była wspólna rozgrzewka przy muzyce a następnie każda z klas przechodziła na kolejne stanowiska, gdzie czekały na uczniów różne sportowe wyzwania.

Rajd rowerowy…choć mało liczny, jak zawsze odjazdowy

Miedwie 12.05.2023

Ostatni rajd w takim składzie…grupa 8 śmiałków z klas ósmych wybrała się na przejażdżkę rowerową nad Jezioro Miedwie. Tym razem nie tylko pogoda dopisała, ale również stan techniczny pojazdów pozwolił na szybkie i bezpieczne pokonanie trasy.

Dzień Ziemi- dbamy o naszą Planetę

Szczecin 22.04.2023

O Ziemię należy dbać….
…niestety ludzie nie troszczą się należycie o naszą Planetę. 

Wykorzystując okazję (Światowy Dzień Ziemi) postanowiliśmy, wraz z naszymi nauczycielkami, posprzątać okolicę. Dzięki wparciu Stowarzyszenia Polites uporządkowaliśmy okolice „Oceanu” przy ul. Kołbackiej.

Klasy czwarte w Kliniskach

14 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć", co umożliwia zdobycie wiedzy na temat różnych ekosystemów i leśnictwa.

TURNIEJ WIELKANOCNY DLA kl. I-III

Tuż przed wiosenną, świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w turnieju wielkanocnym przygotowanym przez wychowawczynie klas pierwszych. Dzieci w radosnych nastrojach wykonywały zadania sportowe np. przenoszenie plastikowych jajeczek nad głowami lub z jednego koszyczka do drugiego.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051