Wydarzenia

24 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć".

W tym roku hasłem przewodnim była historia konika polskiego, jego pochodzenie, tryb życia, wygląd i przyzwyczajenia. W związku z tym na początku wycieczki obejrzeliśmy zagrodę pokazową konika polskiego, gdzie mogliśmy obserwować stado koników z tarasu widokowego, a pani leśnik opowiedziała nam liczne ciekawostki na temat tych zwierząt. Widok koników na łące dostarczył nam wiele radości, tym bardziej że mogliśmy sami karmić je marchewką i jabłkami.

Następnie rozwiązywaliśmy różne ciekawe zadania związane z historią konika polskiego.

Na miejscu zwiedziliśmy  sale wystawowe z ekspozycjami dydaktyczno-przyrodniczymi takimi jak"Mieszkańcy lasu", gdzie znajdują się eksponaty łosi, wilków, borsuków, bielików, puszczyków i wiewiórek w leśnej scenerii. 

Później udaliśmy się na spacer po lesie, szukając  tropów i śladów borsuka, dzika i innych zwierząt.

Na zakończenie wycieczki upiekliśmy kiełbaski na ognisku, a potem świetnie bawiliśmy się na  placu zabaw.

Z przyjemnością powrócimy tu za rok!

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051