TURNEE I DWA ZWYCIĘSTWA!!!

Na przełomie lutego i marca 2019 roku Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni ze swym nowym przedstawieniem "Niegrzecznym dzieciom bywa źle" odbył "tournee" po Szczecinie.

Zaraz po premierze zagraliśmy jeszcze trzy razy w naszej szkole, następnie zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25w Zdrojach, mieliśmy też przyjemność grać dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płoni. Zarówno w jednej jak i drugiej placówce spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem spektaklem i przemiłą atmosferą.

VI Gra Terenowa Znam Szczecin-Dąbie

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Zofia Jakubowska, Aleksandra Socha i Igor Nowak może rzeczywiście powiedzieć, że zna Dąbie…

Zajęliśmy I miejsce w VI Grze Terenowej „Znam Szczecin- Dąbie”, wykazując się nie tylko kondycją, ale przede wszystkim wiedzą o historii i tradycji tej dzielnicy. Oprócz tego rozwiązaliśmy wszystkie łamigłówki tematyczne wymagające logicznego myślenia.

POTYCZKI EKOLOGICZNE.

19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli kolejny raz udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym - Potyczki ekologiczne, czyli gra w zielone. Konkurs odbył się w SP nr 74.

993 Leśna Sobota

993 Leśna Sobota, naszła nas na wędrówkę ochota

Mimo mało optymistycznej prognozy pogody, postanowiliśmy ruszyć na szlak. Tym razem miejsce zbiórki zaplanowano na pętli autobusowej na Osiedlu Bukowym, skąd podążyliśmy czarnym szlakiem Puszczy Bukowej do Głazu Grońskiego.

Sesja fotograficzna Lata 20, lata 30

Przypomnijmy, że aktorzy ze  Szkolnego Teatru ,,Zmowa ku Płoni" mieli okazję wziąć udział w sesji fotograficznej pod hasłem Lata 20, lata 30. Była to nie tylko niezapomniana lekcja historii, ale i ciężka praca w roli modela.
Zapraszamy do fotograficznej podróży w czasie!!!

991 Sobota po Puszczy Bukowej

Czy wiosna już do nas zawitała???

Postanowiliśmy się o tym przekonać i jak inni ruszyliśmy na szlak.

Warsztaty filmowe.

26 lutego uczniowie klasy 5 a wzięli udział w edukacyjnych warsztatach filmowych pt: Filmowy Plac Zabaw.  Warsztaty odbyły się w Galerii 13 Muz w Szczecinie.

W KARNAWALE CZAS NA BALE!!!

Uczniowie klas 0-III tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych bawili się podczas balu karnawałowego. Jak co roku dzieci pięknie się przebrały - byli wojownicy, królewny, kotki, policjanci, misie, kowbojki, żołnierze i wiele, wiele innych postaci. Uczestnicy balu chętnie tańczyli w rytmie znanych i lubianych przebojów.

Premiera ,,Niegrzecznym dzieciom bywa źle..."

W repertuarze Szkolnego Koła Teatralnego Zmowa ku Płoni pojawił się nowy spektakl.

W piątek 24.01.2019r. w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia Niegrzecznym dzieciom bywa źle.... Scenariusz spektaklu został napisany na podstawie poemacików ,,Wesoła Gromadka" zebranych przez Bohdana Butenkę.

Pijemy nektar, jemy ambrozję, zbieramy laury...

W ostatni dzień przed feriami na lekcji języka polskiego sala zamieniła się w górę Olimp, na której ucztę mieli bogowie olimpijscy i herosi.

Konkursy z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

Na szkolnym apelu zostały podsumowane wyniki i wręczone nagrody w konkursach, które odbyły się z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Były to m.in. konkursy historyczne i plastyczne. Zwycięzcy w poszczególnych konkursach odebrali okolicznościowe nagrody książkowe.

KONCERT KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się szczególny koncert. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-8 oraz gimnazjum.