Powitanie wiosny

21 marca 2024 r. to był cudowny dzień. Uczniowie klas siódmych i ósmej pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu, by poszukać wiosny. Rozpalili ognisko w miejscu wskazanym przez leśniczego, zwanym przez mieszkańców Płoni Plażą na Malisza. Zjedli upieczone przez siebie kiełbaski. Spędzili miło czas, grając w różne gry, śpiewając, rozmawiając ze sobą i wypatrując oznak długo oczekiwanej pory roku.

Wiosna, wiosna czy to TY…?

Z okazji pierwszego dnia wiosny klasy czwarte wraz z nauczycielkami i opiekunkami udali się na rajd po osiedlu, by poszukać oznak wiosny. Choć pogoda nie była zbyt wiosenna, udało znaleźć się kilka śladów budzącej się przyrody. Kwitnące drzewa, śpiew ptaków czy pierwsze źdźbła zieleniejącej trawy zaobserwowane po drodze, były świadectwem zbliżającej się wiosny.

Klasa 4a na warsztatach w Morskim Centrum Nauki

Warsztaty w Morskim Centrum Nauki to połączenie edukacji, zabawy i odkrywania fascynującego świata nauki. Podczas tych warsztatów uczniowie mieli okazję od strony praktycznej sprawdzić i wykorzystać wiedzę z różnych obszarów nauki.

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca chłopcy z klas 1-3 składali życzenia swoim koleżankom oraz paniom pracującym w szkole. Wręczali również kwiaty i upominki. Dziewczynki czuły się w tym dniu wyjątkowo.

Kącik antyczny

Antyk to epoka trwająca od VIII wieku p.n.e. do V wieku n.e. Na przestrzeni wieków odgrywał ważną rolę we wszystkich dziedzinach życia. Stworzył wzorce piękna w literaturze, sztuce i architekturze. Pozostawił po sobie prawo, demokrację, filozofię i podstawy medycyny. Bez znajomości kultury antycznej nie zrozumielibyśmy współczesnego świata. Mitologia Greków i Rzymian do tej pory inspiruje twórców i uczonych różnych dziedzin.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Korytarze naszej szkoły przypominały o poprawnej pisowni i poprawności językowej. Na drzwiach sal lekcyjnych zostały rozwieszone zestawy poprawnych form wyrazów, które można było zabrać ze sobą. Pojawiła się także okolicznościowa wystawa zachęcająca do dbania o piękno i poprawność naszego języka.

WIZYTA W MORSKIM CENTRUM NAUKI

Wycieczka kl. 3b do Morskiego Centrum Nauki była bardzo udana. Zwiedzaliśmy wystawy, na których mogliśmy eksperymentować. W pracowniach dziewczynki wyplatały listki ze sznurka, a chłopcy budowali robota. Potem było Planetarium i krótki "spacer" po rozgwieżdżonym niebie. Obejrzeliśmy również  film o historii lotnictwa pt. " Na skrzydłach marzeń". Uczniowie kl.3b byli bardzo zadowoleni i polecają wizytę w tym ciekawym miejscu.

32 Finał WOŚP

17 uczniów naszej szkoły zbierało pieniądze na rzecz Fundacji WOŚP, która w tym roku grała dla Polaków zmagających się z chorobami płuc po pandemii Covid. Wolontariusze zebrali około 5 tyś zł. Wszystkim mieszkańcom naszych osiedli, którzy za naszym pośrednictwem wsparli Orkiestrę, dziękujemy.

Było tak miło...

Bal karnawałowy

Tuż przed rozpoczęciem ferii dzieci z klas 1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Imprezę poprowadzili wspaniali animatorzy: Czaruś i Kropka. Były układy taneczne, swobodne tańce przy muzyce i zabawy. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz sztuczek magicznych oraz baniek mydlanych.

Drzwi do książki

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas IV-VII wzięli udział w projekcie „Drzwi do książki”. Warunkiem przystąpienia do konkursu, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa, było udekorowanie drzwi swoich sal lekcyjnych.

Klasy czwarte poznają tajniki medycyny… wizyta w Centrum Symulacji Medycznej

Klasy czwarte udały się z wizytą do Centrum Symulacji Medycznej działającym przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Centrum Symulacji Medycznej to miejsce, gdzie naśladuje się realistyczne sytuacje medyczne, aby szkolić przyszłych pracowników służby zdrowia. Głównym celem tego rodzaju placówki jest umożliwienie praktyki i doskonalenia umiejętności medycznych w kontrolowanych warunkach.