Wydarzenia

Środa 14 lutego,  dla dzieci z grupy OA upłynęła  podwójnie miło. Nie dość, że świętowaliśmy  walentynki, to jeszcze odwiedzili nas specjalni goście, lokalny poeta Zbigniew Romaniuk oraz przedstawicielka Kuriera Szczecińskiego która, opisała  całe spotkanie w gazecie. Wiersze  pana  Romaniuka są  optymistyczne, zabawne oraz wszystkie  zawierają morał. Zostały  napisane specjalnie na to spotkanie. Dzieci z  zaciekawieniem   słuchały  wierszy o pięknej sowie,  niesfornym  zajączku, pełni księżyca czy...walentynkach. Były to magiczne,  pełne wzruszeń chwile które,  na długo  zostaną  w pamięci nas wszystkich. 

9 lutego w grupie 0a obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasza grupa z tej okazji korzystając z Laboratorium Przyszłości przygotowała swoją własną pizzę. Aromatyczny zapach ziół i sera unoszący się podczas wypieku spowodował, że zapragnęliśmy by znaleźć się we włoskiej restauracji.. Dlatego też podczas degustacji towarzyszył nam kultowy hit znany wszystkim miłośnikom Włoch:

Bella Ciao i pyszny smak pizzy w te piątkowe, zimowe popołudnie spowodowały, że poczuliśmy się jak na włoskich wakacjach...

19 marca grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki. Podczas wizyty dzieci przebyły niezapomnianą edukacyjną podróż pełną zabawy i śmiechu. Bogactwo interaktywnych eksponatów zagwarantowało uczniom fascynujące doznania. Każdy mógł spróbować swoich sił podczas wiosłowania, żeglowania lub  poczuć się jak kuk w trakcie sztormu na statku.  Dzieci obejrzały również seans filmu "Magiczny globus" w  Planetarium.  To był niezapomniany dzień pełen wiedzy zdobytej przez doskonałą zabawę:)

Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszej szkole. Od samego rana unosił się zapach pieczonych pączków, które przedszkolaki z grupy 0B wykonały samodzielnie w szkolnym Laboratorium Przyszłości. Nie były to klasyczne smażone pączki, a „Fit pączusie” pieczone w piekarniku. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem samodzielnie mieszały produkty, uważnie przestrzegając wszystkich etapów przepisu kulinarnego. Na koniec z wielkim apetytem zajadały się swoimi wypiekami. Była to okazja do świetnej zabawy, poznania zawodów związanych z gastronomią i kultywowania tradycyjnych zwyczajów. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia w Laboratorium Przyszłości i na pewno jeszcze nieraz tam zawitają. 

Dnia 16.02. w grupie 0B odbył się „Dzień Babci i Dziadka”. Przygotowania do świętowania tego dnia rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Seniorzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, jedną z nich w języku migowym. Zagrała również orkiestra dla babci i dziadka. Po występie odbył się konkurs dla dziadków, podczas którego zadaniem panów było napisanie przepisu na babkę. Panie, które zasiadły w jury, jednogłośnie ogłosiły ex aequo dla trzech ochotników. Zadaniem dla zaproszonych pań było odszukanie swojego wizerunku na wystawie portretów babć. Na koniec spędziliśmy miło czas na rozmowach przy kawie, herbacie i poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Tradycyjnie Tłusty Czwartek obfitował w słodkie pyszne pączki... Tego dnia nie liczyliśmy kalorii :) Było słodko i smacznie, palce lizać. Dodatkowo gościnnie przeczytała nam bajkę mama Mareczka, więc było coś dla duszy i dla ciała. Lubimy takie dni :)
Choć święto Wasze było niedawno, tak się złożyło, że w ferie wypadło..
Gdy tylko do naszej szkoły wróciliśmy, taką małą niespodziankę dla Was kochani Dziadkowie przygotowaliśmy!
 
Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa 0A przygotowała małą niespodziankę i wykorzystując dobrodziejstwa internetu przekazała najdroższym dziadkom życzenia... Specjalnie na tę okazję dzieci nagrały krótki skecz o tym jak babcia z dziadkiem się poznali oraz zatańczyły i zaśpiewały dla dziadków piękne piosenki :)

W ostatnim tygodniu stycznia grupa 0a zorganizowała Tydzień kulinarny w szkolnym Laboratorium Przyszłości. Każdego dnia tygodnia dzieci przygotowywały inną smaczną potrawę. Poniedziałek rozpoczęliśmy od kolorowych owocowych galaretek. We wtorek dzieci przygotowały owocowe, pełne witamin szaszłyki. W środę wraz z zaproszoną grupą 0b dzieci wspólnie przygotowały i upiekły maślane ciasteczka. Były pyszne i tego dnia mógł się o tym przekonać każdy pracownik szkoły i rodzice  odbierający swoje pociechy.

Czwartek to dzień smakowitych i zdrowych, kolorowych kanapek wg pomysłu dzieci. Na zakończenie tygodnia ponownie wraz z grupą 0B piekliśmy faszerowane jabłka. To był pełen wrażeń i niezapomnianych smaków tydzień....

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051