Dnia 3 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieci, podczas wspólnych zajęć, oglądały prezentację multimedialną poświęconą autyzmowi, która przybliżyła im potrzeby i problemy osób ze spektrum autyzmu, a dzięki filmowi pt.”Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”, mogły z punktu widzenia bohaterki filmu, kilkuletniej dziewczynki, spojrzeć na świat widziany oczami autystycznego dziecka. Przedszkolaki rozmawiały na temat jej trudności – sposobów radzenia sobie z nimi oraz umiejętności, które posiada. Dzięki zadaniom praktycznym przedszkolaki mogły zobaczyć jak trudne są proste codzienne czynności osób z nadwrażliwością sensoryczną. Grupy przedszkolne wykonały plakaty pod hasłem „Autyzm”. Kwiecień to miesiąc autyzmu, dlatego w tym czasie dzieci poznają bohaterów książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel - „Kosmita”, przybliżającej czytelnikom problemy osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Ogłoszono również konkurs plastyczny na zaprojektowanie okładki do tej lektury.

19 marca grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki. Podczas wizyty dzieci przebyły niezapomnianą edukacyjną podróż pełną zabawy i śmiechu. Bogactwo interaktywnych eksponatów zagwarantowało uczniom fascynujące doznania. Każdy mógł spróbować swoich sił podczas wiosłowania, żeglowania lub  poczuć się jak kuk w trakcie sztormu na statku.  Dzieci obejrzały również seans filmu "Magiczny globus" w  Planetarium.  To był niezapomniany dzień pełen wiedzy zdobytej przez doskonałą zabawę:)

26 marca w ramach akcji "Bajeczni Adwokaci" naszą szkołę odwiedziła Pani Mecenas Joanna Wesołowska. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grup 0 A i 0 B. Pani Adwokat przybliżyła dzieciom zawód adwokata, wykorzystując do tego bajkę pt. „Leśne przygody Misia Adwokata". Pani Mecenas wystąpiła w swoim służbowy stróju - todze. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca adwokata. Poznały również wiele nowych słów związanych z zawodem adwokata, jak na przykład miejsce pracy, którym jest kancelaria adwokacka. Na koniec spotkania dzieci wręczyły Pani Mecenas podziękowanie za przybycie oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.

Dnia 16.02. w grupie 0B odbył się „Dzień Babci i Dziadka”. Przygotowania do świętowania tego dnia rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Seniorzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, jedną z nich w języku migowym. Zagrała również orkiestra dla babci i dziadka. Po występie odbył się konkurs dla dziadków, podczas którego zadaniem panów było napisanie przepisu na babkę. Panie, które zasiadły w jury, jednogłośnie ogłosiły ex aequo dla trzech ochotników. Zadaniem dla zaproszonych pań było odszukanie swojego wizerunku na wystawie portretów babć. Na koniec spędziliśmy miło czas na rozmowach przy kawie, herbacie i poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Odliczaliśmy cierpliwie i nareszcie nadeszła :) 21 marca grupy 0a i 0b powitały wiosnę podczas spaceru i odwiedzin w PP45. Dzięki uprzejmości grupy Ekoludki z Przedszkola Leśnego uczniowie  uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez kolegów o powitaniu wiosny. Grupy wymieniły się darami i upominkami wiosennymi, było przy tym dużo radości! Podczas spaceru wszyscy zaśpiewaliśmy radosną piosenkę, poszukiwaliśmy i przywoływaliśmy wiosnę:)

Tego dnia również grupa 0a ubrała kolorowe skarpetki nie do pary.... na znak obchodu Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Dzieci obejrzały film edukacyjny i przeprowadziły bardzo mądrą pogadankę o tolerancji i zrozumieniu dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Choć święto Wasze było niedawno, tak się złożyło, że w ferie wypadło..
Gdy tylko do naszej szkoły wróciliśmy, taką małą niespodziankę dla Was kochani Dziadkowie przygotowaliśmy!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa 0A przygotowała małą niespodziankę i wykorzystując dobrodziejstwa internetu przekazała najdroższym dziadkom życzenia... Specjalnie na tę okazję dzieci nagrały krótki skecz o tym jak babcia z dziadkiem się poznali oraz zatańczyły i zaśpiewały dla dziadków piękne piosenki :)

Środa 14 lutego,  dla dzieci z grupy OA upłynęła  podwójnie miło. Nie dość, że świętowaliśmy  walentynki, to jeszcze odwiedzili nas specjalni goście, lokalny poeta Zbigniew Romaniuk oraz przedstawicielka Kuriera Szczecińskiego która, opisała  całe spotkanie w gazecie. Wiersze  pana  Romaniuka są  optymistyczne, zabawne oraz wszystkie  zawierają morał. Zostały  napisane specjalnie na to spotkanie. Dzieci z  zaciekawieniem   słuchały  wierszy o pięknej sowie,  niesfornym  zajączku, pełni księżyca czy...walentynkach. Były to magiczne,  pełne wzruszeń chwile które,  na długo  zostaną  w pamięci nas wszystkich.

9 lutego w grupie 0a obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasza grupa z tej okazji korzystając z Laboratorium Przyszłości przygotowała swoją własną pizzę. Aromatyczny zapach ziół i sera unoszący się podczas wypieku spowodował, że zapragnęliśmy by znaleźć się we włoskiej restauracji.. Dlatego też podczas degustacji towarzyszył nam kultowy hit znany wszystkim miłośnikom Włoch:

Bella Ciao i pyszny smak pizzy w te piątkowe, zimowe popołudnie spowodowały, że poczuliśmy się jak na włoskich wakacjach...