Wydarzenia

W dniu 17 czerwca, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Bolesław Czwójdziński to pionier krajoznawstwa i turystyki na Pomorzu Zachodnim, miłośnik śladów słowiańskich i polskości, publicysta i działacz społeczny. Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na spacer po najbliższej okolicy.

Zwiedziliśmy cmentarz, zobaczyliśmy Pomnik Przyrody – Lipę św. Ottona. Poznaliśmy jej historię. W trakcie spaceru dzieci wykonały w grupach zadania - rozwiązały rebus i zagadki, których rozwiązania utworzyły hasła związane z naszym patronem. Przedstawiliśmy dzieciom życiorys Bolesława Czwójdzińskiego. Śpiewaliśmy piosenkę na cześć naszego patrona. Następnie udaliśmy się na plac zabaw, przy ul. Klonowej gdzie dzieci chętnie się bawiły. Po powrocie pod szkołę upiekliśmy sobie smakowite kiełbaski i bułeczki. Apetyt dopisywał dzieciom, ponieważ były zmęczone po wędrówce. To był udany dzień. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat naszego patrona.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051