Wydarzenia

W dniach 27-29. 05. 2024 r. uczniowie klasy 7b wyjechali na wycieczkę w Poznaniu. 

Po przyjeździe na miejsce uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Rogala, gdzie uczyliśmy się, jak wypiekać oryginalne rogale świętomarcińskie. Po wykładzie i warsztatach przyszedł czas na degustację. Po całym dniu podróży i oczekiwaniu na obiadokolację był to miły punkt programu. Drugiego dnia odwiedziliśmy poznańskie zoo. Z zaciekawieniem podziwialiśmy różnorodne gatunki zwierząt.

Następnie uczniowie mogli zrelaksować się w basenie i na zjeżdżalniach w Termach Maltańskich. W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy Muzeum Szyfrów Enigma, gdzie młodzież starała się pod okiem przewodniczki odszyfrowywać różne wiadomości.  Udało się nam także zobaczyć słynne poznańskie koziołki. Ostatnim punktem programu była gra miejska „QR code”. Dzieci bawiły się, używając multimediów. Wyścig wokół rynku trwał około 1.5 godziny, a zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe magnesy. Tym akcentem pożegnaliśmy miasto Poznań i udaliśmy się w kierunku Szczecina. Wycieczka zdecydowanie się udała. Była pełna atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051