„Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej” obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

Również w naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia. Społeczność szkolna przygotowała niespodzianki dla seniorów. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczały seniorom w szkole i na terenie osiedla własnoręcznie przygotowane karneciki z życzeniami, bukieciki z żywych kwiatów oraz słodkości.

W ramach akcji „Krzesełko dla seniora” wolontariat szkolny zakupił 3 krzesła, które ustawiono przy wejściu do budynku. Seniorów, którzy odwiedzają naszą placówkę serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej akcji.

W ten sposób uczniowie naszej szkoły podkreśli więzi łączące różne pokolenia.