Było tak miło...

Bal karnawałowy

Tuż przed rozpoczęciem ferii dzieci z klas 1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w balu karnawałowym. Imprezę poprowadzili wspaniali animatorzy: Czaruś i Kropka. Były układy taneczne, swobodne tańce przy muzyce i zabawy. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz sztuczek magicznych oraz baniek mydlanych.

Drzwi do książki

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas IV-VII wzięli udział w projekcie „Drzwi do książki”. Warunkiem przystąpienia do konkursu, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa, było udekorowanie drzwi swoich sal lekcyjnych.

Klasy czwarte poznają tajniki medycyny… wizyta w Centrum Symulacji Medycznej

Klasy czwarte udały się z wizytą do Centrum Symulacji Medycznej działającym przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Centrum Symulacji Medycznej to miejsce, gdzie naśladuje się realistyczne sytuacje medyczne, aby szkolić przyszłych pracowników służby zdrowia. Głównym celem tego rodzaju placówki jest umożliwienie praktyki i doskonalenia umiejętności medycznych w kontrolowanych warunkach.

Zwyczaje bożonarodzeniowe – warsztaty

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli piękne prace plastyczno – techniczne. Dzieci zrobiły kartki z bałwankiem, reniferka z papieru, bałwanka z papierowego kubka czy zakładkę – choinkę.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych w dniu 15 grudnia 2023r. po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Pani Beatka przeczytała dzieciom ciekawą bajkę z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku. Przedstawiła również zasady korzystania z biblioteki szkolnej.

Sąsiedzkie porachunki

29 listopada 2023 roku klasy 5a i 7b przygotowały przedstawienie pt. „Sąsiedzkie porachunki”, którego tematem jest konflikt pomiędzy Kupcem (sknerą), a jego Sąsiadem, który ma przechować złoto zgromadzone przez owego Kupca. W wyniku różnych okoliczności  skarb znika.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – PBW KielceMiło nam poinformować, iż biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej Nr 28 po raz drugi otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15.000 zł. w Ramach Priorytetu 3  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” . z przeznaczeniem na zakup nowości książkowych , zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki  szkolnej oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

Tydzień Języków Obcych

W dniach 11-15.grudnia 2023r. odbył się Szkolny Tydzień Języków Obcych dla wszystkich uczniów, od klasy pierwszej do ósmej. Najmłodsi uczniowie klas 1-3, wzięli udział w wyzwaniu pt. Bitwa na słówka, podczas którego tworzyli plakaty prezentujące słownictwo związane z różnymi tematami, tj. ubrania, zabawki, części ciała, wyposażenie domu itp. Chętni uczniowie mogli również spróbować swoich sił w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku obcym. Uczniowie biorący udział w tych zabawach zostali nagrodzeni słodkościami, a autorzy czterech najładniejszych kartek z życzeniami otrzymali dodatkowe nagrody.

Andrzejki klas czwartych

Klasy czwarte postanowiły wspólnie zorganizować wieczór Andrzejkowy. Najpierw udekorowaliśmy nasze klasy i stworzyliśmy magiczna atmosferę, a później z niecierpliwością czekaliśmy na swoją kolej do wróżenia.

Baśniowy świat w teatrze w Schwedt

24 listopada klasy 4-8 wybrały się do teatru w Schwedt na przedstawienie pt. „Mały Muck”.  Dla wielu z nas Już sama podróż autokarem za granicę była przeżyciem, a świadomość wizyty w niemieckim teatrze budziła również wiele emocji. Po dotarciu na miejsce, w pierwszych krokach udaliśmy się do foyer, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w tradycyjne niemieckie słodkości: jabłka w czekoladzie, pierniki czy precle, jednak po trzecim dzwonku wszyscy byliśmy gotowi na przedstawienie.

7b w Parku Trampolin

Z okazji Mikołajek, klasa 7 B razem z wychowawczynią i opiekunem P. Klaudią Ziarniewicz, wybrała się 6 grudnia 2023 roku do Parku Trampolin Fun Jump. Oprócz skakania na trampolinach, klasa przeszła Tor Przeszkód Ninja.