ANDRZEJKI W KLASACH 0-III

Andrzejki to dawna tradycja, obchodzona w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Z tej okazji w szkole uczniowie klas 0-III wzięli udział we wróżbach, w swoich salach lekcyjnych. Dzieci samodzielnie je przygotowały i wróżyły sobie nawzajem lub zrobiły to wychowawczynie.

DZIADY” W KLASIE 7a

"Są takie dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom"

Hamlet

Aby zrozumieć przesłanie niektórych utworów, niezbędna jest odpowiednia atmosfera. Nawiązując do okresu zaduszkowego uczniowie klasy 7a czytali utwór Adama Mickiewicz „Dziady”.

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klas I-III w dniu 10 listopada przyszli do szkoły w galowych strojach, aby uczcić obchody 103 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dzieci zaśpiewały w salach lekcyjnych pieśń patriotyczną pt. „Jak długo na Wawelu” oraz fragment hymnu Polski.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

Każde dziecko powinno znać swoje prawa, które zapewniają im właściwe warunki do życia i rozwoju. W dniu 20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z Konwencją Praw Dziecka, oglądali filmy edukacyjne i prezentacje na ten temat. Odbyły się spotkania i pogadanki z panią pedagog.

KONKURS – ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W październiku pani pedagog przeprowadziła wśród uczniów klas II i III konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszy etap konkursu odbył się w każdej z klas. Uczniowie  odpowiedzieli na 12 pytań - dokonywali wyboru spośród trzech odpowiedzi – a, b lub c.

Marsz z okazji rocznicy Święta Niepodległości

Kolejny raz uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w marszu zorganizowanym przez Radę Osiedla z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie mieszkańcy naszych osiedli, w tym uczniowie, zebrali się w umówionym punkcie i przeszli ulicami Płoni i Śmierdnicy, by dotrzeć na niedawno oddany do użytku Kwadrat Spotkań.

Wielkie sadzenie cebulek

W ostatni poniedziałek (8.11.), w naszej szkole, odbyło się wielkie sadzenie cebulek. Uczniowie z klasy 4b, pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Julii Szypy, posadzili ponad sto cebulek krokusów, ale również tulipanów i hiacyntów.

Wycieczka 4a i 4b do Zielonej Przystani

30 września klasy 4a i 4b, pod opieką wychowawczyń, p. Iwony Surmacz- Subzdy, Julii Szypy oraz p. Beaty Pych, wybrały się na wycieczkę integracyjną do ZIelonej Przystani nad Płonią w Jezierzycach.

SADZIMY KROKUSY

Uczniowie klas I-III w październiku sadzili na terenie szkoły krokusy. Dzieci były bardzo zaangażowane, z przyjemnością kopały dołki i sadziły cebulki tych pięknych kwiatków.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowie jest bezcenne - wiemy o tym wszyscy. Możemy o nie dbać właściwie się odżywiając. Jesienią, w klasach młodszych temat ten pojawiał się bardzo często podczas zajęć.

AKTYWNY DZIEŃ W „ZIELONEJ PRZYSTANI”

Uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach. Spędzili tam aktywnie czas na zabawie, na świeżym powietrzu.

NAUKA PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ

We wrześniu uczniów klas pierwszych odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Panie rozmawiały z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz do domu. Dzieci uczyły się przechodzenia po pasach w pobliżu szkoły.