Żyj zdrowo, jedz kolorowo!!!

Uczniowie klas czwartych podczas spotkania z panią dietetyk mieli okazję nauczyć się, jak tworzyć posiłki pełnowartościowe i zbilansowane i zobaczyć jak realnie wygląda.

Talerz Zdrowego Jedzenia. Dzięki warsztatom uczniowie mogli również poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia zdrowego odżywiania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wpływu diety na samopoczucie i kondycję fizyczną.

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję sprzątania okolicy. Po podziale na kilka grup, rozpoczęto sprzątanie różnych części naszego osiedla.

W trakcie sprzątania zebrano ogromną ilość śmieci, głównie plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek po napojach i innych odpadów. Niektóre z nich były wręcz niebezpieczne dla zwierząt i środowiska naturalnego, dlatego ich usunięcie miało szczególne znaczenie.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

„Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej” obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

Również w naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia. Społeczność szkolna przygotowała niespodzianki dla seniorów. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczały seniorom w szkole i na terenie osiedla własnoręcznie przygotowane karneciki z życzeniami, bukieciki z żywych kwiatów oraz słodkości.

KLASY CZWARTE W KLINISKACH

24 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć".

W tym roku hasłem przewodnim była historia konika polskiego, jego pochodzenie, tryb życia, wygląd i przyzwyczajenia. W związku z tym na początku wycieczki obejrzeliśmy zagrodę pokazową konika polskiego, gdzie mogliśmy obserwować stado koników z tarasu widokowego, a pani leśnik opowiedziała nam liczne ciekawostki na temat tych zwierząt. Widok koników na łące dostarczył nam wiele radości, tym bardziej że mogliśmy sami karmić je marchewką i jabłkami.

TARGI EDUKACYJNE

10 kwietnia  2024 roku uczniowie klasy VIII A uczestniczyli w Targach Edukacyjnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ulicy Zofii Nałkowskiej 33. Zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną szkół średnich. Na wszystkich stoiskach byli zachęcani do rozpoczęcia nauki w tej właśnie placówce. Przed ósmoklasistami bardzo trudna decyzja. Wszystkim życzymy trafnego wyboru i dostania się do wymarzonej szkoły.

TURNIEJ WIELKANOCNY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas 1-3 wzięli udział w turnieju przygotowanym przez wychowawczynie klas drugich. Celem była dobra zabawa oraz utrwalenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Dzieci miały za zadanie między innymi: ozdobić papierową pisankę, przenieść w parach na ściereczce plastikowe jajko,  znaleźć w tabelce i wykreślić wyrazy związane ze świętami. Każda konkurencja związana była z ruchem, który tak bardzo lubią dzieci.

POWITANIE WIOSNY

Wiosna powitała nas kapryśną pogodą. Deszcz przeplatał się z promieniami słońca, a czasami mocniej zawiał wiatr. Uczniowie klas 1-3 chcieli jednak w tym dniu powitać tę piękną porę roku. Niektórzy udali się na spacer, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Inni zostali w swoich salach i rozmawiali o zwiastunach wiosny, rozwiązywali zagadki lub malowali farbami piękne, wiosenne obrazy.

Powitanie wiosny

21 marca 2024 r. to był cudowny dzień. Uczniowie klas siódmych i ósmej pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu, by poszukać wiosny. Rozpalili ognisko w miejscu wskazanym przez leśniczego, zwanym przez mieszkańców Płoni Plażą na Malisza. Zjedli upieczone przez siebie kiełbaski. Spędzili miło czas, grając w różne gry, śpiewając, rozmawiając ze sobą i wypatrując oznak długo oczekiwanej pory roku.

Wiosna, wiosna czy to TY…?

Z okazji pierwszego dnia wiosny klasy czwarte wraz z nauczycielkami i opiekunkami udali się na rajd po osiedlu, by poszukać oznak wiosny. Choć pogoda nie była zbyt wiosenna, udało znaleźć się kilka śladów budzącej się przyrody. Kwitnące drzewa, śpiew ptaków czy pierwsze źdźbła zieleniejącej trawy zaobserwowane po drodze, były świadectwem zbliżającej się wiosny.

Klasa 4a na warsztatach w Morskim Centrum Nauki

Warsztaty w Morskim Centrum Nauki to połączenie edukacji, zabawy i odkrywania fascynującego świata nauki. Podczas tych warsztatów uczniowie mieli okazję od strony praktycznej sprawdzić i wykorzystać wiedzę z różnych obszarów nauki.

Dzień Kobiet

W dniu 8 marca chłopcy z klas 1-3 składali życzenia swoim koleżankom oraz paniom pracującym w szkole. Wręczali również kwiaty i upominki. Dziewczynki czuły się w tym dniu wyjątkowo.

Kącik antyczny

Antyk to epoka trwająca od VIII wieku p.n.e. do V wieku n.e. Na przestrzeni wieków odgrywał ważną rolę we wszystkich dziedzinach życia. Stworzył wzorce piękna w literaturze, sztuce i architekturze. Pozostawił po sobie prawo, demokrację, filozofię i podstawy medycyny. Bez znajomości kultury antycznej nie zrozumielibyśmy współczesnego świata. Mitologia Greków i Rzymian do tej pory inspiruje twórców i uczonych różnych dziedzin.