Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

Wydarzenia

Poetycki koncert…czyli lekcja języka polskiego inaczej

Klasa 6b  w ramach lekcji o obyczajach panujących w Soplicowie  nauczyła się na pamięć  fragmentu ,,Pana Tadeusza”, a dokładnie Koncertu Wojskiego. I chociaż to jest dość długi fragment, 6b kolejny raz udowodniła, że można naprawdę ciekawie recytować.

Koncert Pieśni Patriotycznych

Rocznica Odzyskania Niepodległości to bardzo ważne święto narodowe dla Polaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszego kraju wykonując piękne pieśni patriotyczne.

Z wizytą w teatrze…

Uczniowie klas 0-III wybrali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Księżniczki i ziarnko grochu”. Była to barwna opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości, zagrana przepięknymi lalkami.

Warsztaty z profesorem Jarosławem Gajewskim

8 listopada 2019r. w ramach  24.edycji Jesiennego Turnieju Recytatorskiego Romantycznie 2019 w Szczecin Dąbiu- jednego z najważniejszych turniejów dla recytatorów w Polsce, Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni wziął udział w warsztatach z wybitnym profesorem Jarosławem Gajewskim, który zdradził naszym młodym aktorom cenne tajniki pięknej i prawidłowej  recytacji tekstu. 

Spotkanie z aktorem

21 października 2019r. mieliśmy przyjemność spotkać się z aktorem szczecińskiego Teatru Polskiego - z panem Sławomirem Kołakowskim, który w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiedział nam o swojej pracy w teatrze.

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1 października uczniowie wzięli udział w wyborach do Samorządu Szkolnego. Nad ich przebiegiem czuwała komisja wyborcza. Najwięcej głosów uzyskał Oliwier Jastrzębski, który będzie pełnił funkcję przewodniczącego SU.

Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

Członkowie koła historycznego „ODKRYWCY HISTORII” przywdziali kostiumy i  wcielili się w role bogów greckich. Jako zacni goście zebrani na Olimpie uczestniczyli w uczcie wydanej na ich cześć. Nie mogło zabraknąć boskich specjałów – nektaru i ambrozji. 

WYCIECZKA DO KIDS ARENY kl. 0-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kids Areny. W obiekcie tym dzieci mogły pobawić się w ogromnych salach wyposażonych w dmuchańce, klocki, hulajnogi czy basen z piłkami. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach.

Za oknem deszcz pada, pada… Pleciudze odmówić nie wypada!!!

27 września 2019r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni został zaproszony na generalna próbę przedstawienia Tajemnica Krzyczącego zegara do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Przedstawienie oparte na powieści dla młodzieży Roberta Arthura Tajemnica krzyczącego zegara miało w sobie dużo cech powieści detektywistycznych i kryminalnych. Fani Alfreda Hitchcocka, Sherlocka Holmesa, Adasia Cisowskiego czy książek Agathy Christie byliby zachwyceni spektaklem. Zresztą, tak jak my!

Kawiarenki, na, na, na…

12 września 2019r. ponownie gościliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły w naszej teatralnej, słodkiej  kawiarence!

Akcja bardzo spontaniczna! Jednak dzięki naszym niezawodnym mamom wszystko się udało!

Książka jest życiem naszych czasów

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie naszej szkoły wykonaliciekawe i bardzo pomysłowe gry planszowe zainspirowane ulubionymiksiążkami. Efekty pracy naszych podopiecznych można było podziwiać naszkolnej wystawie.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl