Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

Wydarzenia

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 klas I-III

W tym roku szkolnym ze względu na pandemię nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Odbyły się natomiast spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Uczniowie otrzymali świadectwa szkolne oraz pamiątkowe książki.

SESJA WIOSENNA 2021 KONKURS OLIMPUS - JĘZYK ANGIELSKI

W tegorocznej sesji wiosennej konkursu z języka angielskiego Olimpus wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły z klas 6- 8.

II Wojewódzka Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza z Elementami Informatyki

W sobotę, 13 marca uczniowie naszej szkoły w składzie Lena Putkiewicz, Anna Zawadzka, Mateusz Bernacki i Piotr Wołoszyn wzięli udział w II Wojewódzkiej Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej z Elementami Informatyki o Puchar Dyrektora IX LO w Szczecinie.

KURATORYJNY KONKURS BIOLOGICZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W grudniu 2020 roku chętni uczniowie klasy 1a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Świąteczną Kartkę przeznaczoną dla medyka lub seniora.

Jesienne spacery

Nasi uczniowie podczas ciepłych, jesiennych dni chętnie spacerowali po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Nazywały drzewa, które rosną w okolicy szkoły. Chętnie robiły jesienne, piękne bukiety.

Zabawy z kodowaniem

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, podczas których uczą się kodowania. W trakcie różnorodnych zabaw z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, specjalnej maty, kafelków, kart pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność i myślenie logiczne.

Kolejny raz na podium…

W tym roku nasz Szkolny Teatr ,,Zmowa ku Płoni” postanowił znowu wziąć udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym (w tamtym roku zajęliśmy I miejsce:) Konkurs ten od wielu lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie.

Gramy dla Płoni…

Zaraz po feriach, tj. 28lutego 2020 r. i 6 marca 2020 r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni gościł u siebie mieszkańców Płoni, m.in.: Seniorów, Rodziców oraz pozostałych Gości, którzy przyjęli zaproszenie, a także Uczestników Terapii Zajęciowej.

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051