Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Andrzejki

Andrzejki to znane i lubiane przez dzieci święto, kojarzone z magiczną i niezwykle nastrojową atmosferą. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Sukces w konkursie przyrodniczym

27 listopada odbyła się jubileuszowa 25 edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Czy znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa?".

Nie taki strach straszny

Pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym odbyła się 30 października. Zorganizował ją samorząd uczniowski, który zadbał o „upiorną” atmosferę, bo zabawie przyświecała tematyka  z horrorów.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Z przyjemnością informujemy, że w międzyszkolnym konkursie pt. „Piękna nasza Ojczyzna – wspomnienia z wakacji” dwoje uczniów klasy 3a otrzymało nagrody. Igor Jerzyk zajął w tym konkursie II miejsce, natomiast Gabriel Korniowski  otrzymał wyróżnienie.

Ciekawostki na temat mrówek

W naszej szkole odbyła się „niezwykła” lekcja, która dotyczyła życia i funkcjonowania mrówek. Dzieci z klas najmłodszych dowiedziały się jakie są rodzaje mrówek i jak są one zbudowane.

Poetycki koncert…czyli lekcja języka polskiego inaczej

Klasa 6b  w ramach lekcji o obyczajach panujących w Soplicowie  nauczyła się na pamięć  fragmentu ,,Pana Tadeusza”, a dokładnie Koncertu Wojskiego. I chociaż to jest dość długi fragment, 6b kolejny raz udowodniła, że można naprawdę ciekawie recytować.

Koncert Pieśni Patriotycznych

Rocznica Odzyskania Niepodległości to bardzo ważne święto narodowe dla Polaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszego kraju wykonując piękne pieśni patriotyczne.

Z wizytą w teatrze…

Uczniowie klas 0-III wybrali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Księżniczki i ziarnko grochu”. Była to barwna opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości, zagrana przepięknymi lalkami.

Życzliwi na co dzień

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji większość uczniów i uczennic ubrała się na żółto.

Warsztaty z profesorem Jarosławem Gajewskim

8 listopada 2019r. w ramach  24.edycji Jesiennego Turnieju Recytatorskiego Romantycznie 2019 w Szczecin Dąbiu- jednego z najważniejszych turniejów dla recytatorów w Polsce, Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni wziął udział w warsztatach z wybitnym profesorem Jarosławem Gajewskim, który zdradził naszym młodym aktorom cenne tajniki pięknej i prawidłowej  recytacji tekstu.