SADZIMY KROKUSY

Uczniowie klas I-III w październiku sadzili na terenie szkoły krokusy. Dzieci były bardzo zaangażowane, z przyjemnością kopały dołki i sadziły cebulki tych pięknych kwiatków.

ZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowie jest bezcenne - wiemy o tym wszyscy. Możemy o nie dbać właściwie się odżywiając. Jesienią, w klasach młodszych temat ten pojawiał się bardzo często podczas zajęć.

AKTYWNY DZIEŃ W „ZIELONEJ PRZYSTANI”

Uczniowie klasy 1a i 1b wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach. Spędzili tam aktywnie czas na zabawie, na świeżym powietrzu.

NAUKA PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ

We wrześniu uczniów klas pierwszych odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Panie rozmawiały z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz do domu. Dzieci uczyły się przechodzenia po pasach w pobliżu szkoły.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 kl. I-III

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W salach lekcyjnych odbyły się spotkania wychowawców z uczniami. Dzieci z uśmiechem na twarzach powróciły po wakacjach. Cieszyły się ze spotkania z kolegami i koleżankami.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 klas I-III

W tym roku szkolnym ze względu na pandemię nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Odbyły się natomiast spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Uczniowie otrzymali świadectwa szkolne oraz pamiątkowe książki.

SESJA WIOSENNA 2021 KONKURS OLIMPUS - JĘZYK ANGIELSKI

W tegorocznej sesji wiosennej konkursu z języka angielskiego Olimpus wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły z klas 6- 8.

II Wojewódzka Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza z Elementami Informatyki

W sobotę, 13 marca uczniowie naszej szkoły w składzie Lena Putkiewicz, Anna Zawadzka, Mateusz Bernacki i Piotr Wołoszyn wzięli udział w II Wojewódzkiej Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej z Elementami Informatyki o Puchar Dyrektora IX LO w Szczecinie.

KURATORYJNY KONKURS BIOLOGICZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W grudniu 2020 roku chętni uczniowie klasy 1a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Świąteczną Kartkę przeznaczoną dla medyka lub seniora.

Jesienne spacery

Nasi uczniowie podczas ciepłych, jesiennych dni chętnie spacerowali po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Nazywały drzewa, które rosną w okolicy szkoły. Chętnie robiły jesienne, piękne bukiety.

Zabawy z kodowaniem

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, podczas których uczą się kodowania. W trakcie różnorodnych zabaw z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, specjalnej maty, kafelków, kart pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność i myślenie logiczne.