UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

W uroczystym apelu, który odbył się 2 września w sali gimnastycznej wzięli udział uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz grono pedagogiczne i zaproszeni goście. Pani Dyrektor powitała po wakacjach dzieci, które pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzy powróciły do szkoły.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W dniu 19 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 28 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej. W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

II Wojewódzka Olimpiada Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

Dwie uczennice klasy VIII Zofia Jakubowska i Karolina Stanioch zostały finalistkami II Wojewódzkiej Olimpiady Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. W konkursie należało wykazać się dobrą znajomością języka niemieckiego oraz wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Rozdanie nagród odbyło się 14 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 63.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki podczas rekrutacji!!!

Wycieczka klas 4-tych do Stralsundu

Klasy 4- te wybrały się na wycieczkę do Stralsundu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium. Dzieci były najbardziej zainteresowane dużymi okazami podwodnego świata Bałtyku. Trasa zwiedzania po tym obiekcie uwzględniała również ekologiczne zagrożenia mórz inwazyjną gospodarką człowieka.

Ostatnia przed wakacjami premiera - "Śnieżka"

11 sierpnia 2019 r. w naszej szkole Teatr Szkolny "Zmowa ku Płoni" wystawił kolejne przedstawienie. Tym razem była to "Śnieżka”.

Każdy czytał w swoim życiu baśnie Braci Grimm i doskonale  zna losy głównej bohaterki. Pamiętamy jak Zła Królowa otruła ją zaczarowanym jabłkiem, gdyż nie mogła znieść tego, że Śnieżka jest piękniejsza.

Zoo Ueckermünde

W ramach programu Interreg, którego celem jest nauka od najmłodszych lat języka niemieckiego w dniu 6 maja odbyła się wycieczka do Zoo w Ueckermünde. Wzięli w niej udział uczniowie kl. 2a naszej szkoły.

Szkolny Teatr Zmowa Ku Płoni laureatem po raz trzeci!!!

18 maja 2019r. Szkolne Koło Teatralne,, Zmowa Ku Płoni” wzięło udział w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów  Teatralnych w Świdwinie (II KATEGORIA- KLASA VII – VIII I OSTATNIE KLASY GIMNAZJALNE) i tym samym zostało laureatem tego konkursu pokonując siedem zespołów teatralnych.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Projektowa noc…. Wielkanoc w szkole…

Klasy VIa i VIIa w ramach projektu unijnego „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” systematycznie podnoszą swoje kompetencje na dodatkowych zajęciach języka niemieckiego. Tym razem zajęcia te odbywały się w trakcie popularnej wśród uczniów „nocy w szkole”.

Uczestnicy projektu świetnie się bawili i uczyli oglądając film pt. „Die wilden Kerle 2”.

TURNIEJ WIELKANOCNY

Uczniowie klas I-III tuż przed świąteczną przerwą w nauce wzięli udział w Wielkanocnym Turnieju, który zorganizowały panie Małgorzata Róż oraz Aleksandra Bugajewska. Klasy rywalizowały ze sobą wykonując w grupach zadania, dzięki którym utrwalały zwyczaje i tradycje wielkanocne.

KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE BAŚNI”

W kwietniu odbył się konkurs skierowany do uczniów klas I-III, którego celem było propagowanie czytelnictwa. Wiadomo przecież, że czytanie książek przynosi wiele korzyści m.in. wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

Na początku kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy straży miejskiej. To kolejna wizyta tych gości w naszej szkole i rozmowy nt. zasad dobrego zachowania oraz bezpieczeństwa w domu i szkole.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2019r. uczniowie klas I-III wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach, aby aktywnie spędzić czas i powitać utęsknioną wiosnę. Miejsce to urzekło dzieci, było tam bowiem wiele atrakcji uwielbianych przez najmłodszych. Uczniowie bawili się na dużym placu zabaw oraz w piaskownicy, skakali na trampolinach, wspinali się po linach. Mogli również podziwiać i pogłaskać spokojnego, białego konika.