C:\Users\wojciech.krycki\Desktop\Logo zestawienia HQ\FE(PR)-RP-PZ-UE(EFS)\FE(PR)-PZ-UE(EFS) HQ BT.png

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nr projektu RPZP.08.03.00-32-K049/18.

Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Informujemy,  że od 1 września 2019r. w naszej szkole rozpocznie się zajęcia realizowane w ramach projektu „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Szczecin.

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę:

- w klasach V i VI SP (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 3 lata: 2019/2020, 2020/2021,2021/2022)

- w klasach VII SP  (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 2 lata: 2019/2020, 2020/2021)

W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, biologii, chemii oraz laboratoriach informatycznych i zajęciach z doradztwa edukacyjno zawodowego.

Rekrutacja chętnych uczniów odbędzie się w dniach od 1 czerwca do 21 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe do projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Zał. nr 1 Harmonogram zajęć

Zał. nr 2 Formularz zakresu danych osobowych ucznia

Zał. nr 2a Formularz zakresu danych osobowych nauczyciela

Zał. nr 3 Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - ucznia

Zał. nr 3a Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciela

Zał. nr 4 Deklaracja uczestnictwa ucznia w projekcie

Zał. nr 4a Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie

Zał. nr 5 Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły.

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Zajęcia na temat ekologii wód

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości - pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody polskie".

Premiera spektaklu ,,Oskar i pani Róża”

Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Starożytna sztuka i świąteczny jarmark w Berlinie

Program wycieczki do Berlina miał na celu poznanie sztuki świata starożytnego i  współczesnych zwyczajów… Zwiedziliśmy zabytki starożytnej Grecji i Egiptu zaledwie 140 km od Szczecina. W muzeach podziwialiśmy sztukę i osiągnięcia artystów starożytnych. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i wyobrażeń z realnymi dziełami starożytnych twórców.

TURNIEJ BOŻONARODZENIOWY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci wykonywały zadania w zespołach i zdobywały punkty dla swoich klas.

Wigilia teatralna

19 grudnia 2019r. uczniowie z koła teatralnego Zmowa ku Płoni wraz z opiekunem spotkali się po raz pierwszy przy wigilijnym stole.

Nie taki język polski straszny…

W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego.

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne.

Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Andrzejki

Andrzejki to znane i lubiane przez dzieci święto, kojarzone z magiczną i niezwykle nastrojową atmosferą. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

Sukces w konkursie przyrodniczym

27 listopada odbyła się jubileuszowa 25 edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Czy znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa?".