Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

C:\Users\wojciech.krycki\Desktop\Logo zestawienia HQ\FE(PR)-RP-PZ-UE(EFS)\FE(PR)-PZ-UE(EFS) HQ BT.png 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nr projektu RPZP.08.03.00-32-K049/18.

Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

Informujemy,  że od 1 września 2019r. w naszej szkole rozpocznie się zajęcia realizowane w ramach projektu „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Szczecin.

 

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę:

- w klasach V i VI SP (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 3 lata: 2019/2020, 2020/2021,2021/2022)

- w klasach VII SP  (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 2 lata: 2019/2020, 2020/2021)

W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, biologii, chemii oraz laboratoriach informatycznych i zajęciach z doradztwa edukacyjno zawodowego.

 

Rekrutacja chętnych uczniów odbędzie się w dniach od 1 czerwca do 21 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe do projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Zał. nr 1 Harmonogram zajęć

Zał. nr 2 Formularz zakresu danych osobowych ucznia

Zał. nr 2a Formularz zakresu danych osobowych nauczyciela

Zał. nr 3 Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - ucznia

Zał. nr 3a Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciela

Zał. nr 4 Deklaracja uczestnictwa ucznia w projekcie

Zał. nr 4a Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie

Zał. nr 5 Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

 

Wydarzenia

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1 października uczniowie wzięli udział w wyborach do Samorządu Szkolnego. Nad ich przebiegiem czuwała komisja wyborcza. Najwięcej głosów uzyskał Oliwier Jastrzębski, który będzie pełnił funkcję przewodniczącego SU.

Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

Członkowie koła historycznego „ODKRYWCY HISTORII” przywdziali kostiumy i  wcielili się w role bogów greckich. Jako zacni goście zebrani na Olimpie uczestniczyli w uczcie wydanej na ich cześć. Nie mogło zabraknąć boskich specjałów – nektaru i ambrozji. 

WYCIECZKA DO KIDS ARENY kl. 0-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kids Areny. W obiekcie tym dzieci mogły pobawić się w ogromnych salach wyposażonych w dmuchańce, klocki, hulajnogi czy basen z piłkami. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach.

Za oknem deszcz pada, pada… Pleciudze odmówić nie wypada!!!

27 września 2019r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni został zaproszony na generalna próbę przedstawienia Tajemnica Krzyczącego zegara do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Przedstawienie oparte na powieści dla młodzieży Roberta Arthura Tajemnica krzyczącego zegara miało w sobie dużo cech powieści detektywistycznych i kryminalnych. Fani Alfreda Hitchcocka, Sherlocka Holmesa, Adasia Cisowskiego czy książek Agathy Christie byliby zachwyceni spektaklem. Zresztą, tak jak my!

Kawiarenki, na, na, na…

12 września 2019r. ponownie gościliśmy rodziców i uczniów naszej szkoły w naszej teatralnej, słodkiej  kawiarence!

Akcja bardzo spontaniczna! Jednak dzięki naszym niezawodnym mamom wszystko się udało!

Książka jest życiem naszych czasów

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie naszej szkoły wykonaliciekawe i bardzo pomysłowe gry planszowe zainspirowane ulubionymiksiążkami. Efekty pracy naszych podopiecznych można było podziwiać naszkolnej wystawie.

Tworzę się

W dniu 24 września 2019r. klasa 2b udała się do Galerii "Tworzę się", aby dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w MUZEUM PO ZMROKU. Pod taką nazwą odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie poznali najwybitniejsze dzieła sławnych malarzy.

Święto pieczonego ziemniaka

W naszej szkole odbył się festyn na powitanie jesieni pt. „Święto pieczonego ziemniaka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami. Dzieci wzięły udział w grach zespołowych, takich jak „Dwa ognie” oraz „Sztandary”.

Dzień Chłopaka

W Święto Chłopaka reprezentantki płci pięknej pamiętały o swoich kolegach. Były życzenia, słodkości i konkursy i zabawy. Tak bawiła się klasa 5C.

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W piątek 27 września 2019 r. wielu wzruszeń dostarczył wszystkim widzom Koncert Pieśni Partyzanckich przygotowany przez uczniów naszej szkoły  pod opieką pań Marzeny Śmiech, Agnieszki Konieczki i Honoraty Zaremby z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Młodzi artyści  za pomocą pieśni i pięknie recytowanych wierszy przypomnieli nam tragiczne losy naszej Ojczyzny.

Noc naukowców

W piątek 27 września uczniowie klas siódmych, uczestniczący w projekcie „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”, wzięli udział w Nocy Naukowców organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję by przybliżyć młodzieży zawód naukowca. 

ZAJĘCIA POKAZOWE SZKOŁY TAŃCA „SZCZEPAN”

Uczniowie klas I-IV wzięli udział w pokazie tańca, podczas którego zachęcano dzieci do udziału w takiej formie zajęć pozalekcyjnych. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę Centrum Tańca „Szczepan” – szkoła ta uczy kultury i dobrych manier. To nie tylko zajęcia taneczne, ale również okazja do zawarcia nowych znajomości, skorzystania z oferty wyjazdów np. wakacyjne obozy, czy prezentacja nabytych umiejętności podczas turniejów tańca.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl