Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

C:\Users\wojciech.krycki\Desktop\Logo zestawienia HQ\FE(PR)-RP-PZ-UE(EFS)\FE(PR)-PZ-UE(EFS) HQ BT.png 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nr projektu RPZP.08.03.00-32-K049/18.

Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

Informujemy,  że od 1 września 2019r. w naszej szkole rozpocznie się zajęcia realizowane w ramach projektu „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Szczecin.

 

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę:

- w klasach V i VI SP (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 3 lata: 2019/2020, 2020/2021,2021/2022)

- w klasach VII SP  (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 2 lata: 2019/2020, 2020/2021)

W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, biologii, chemii oraz laboratoriach informatycznych i zajęciach z doradztwa edukacyjno zawodowego.

 

Rekrutacja chętnych uczniów odbędzie się w dniach od 1 czerwca do 21 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe do projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Zał. nr 1 Harmonogram zajęć

Zał. nr 2 Formularz zakresu danych osobowych ucznia

Zał. nr 2a Formularz zakresu danych osobowych nauczyciela

Zał. nr 3 Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - ucznia

Zał. nr 3a Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciela

Zał. nr 4 Deklaracja uczestnictwa ucznia w projekcie

Zał. nr 4a Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie

Zał. nr 5 Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

 

Wydarzenia

Wycieczka klas 4-tych do Stralsundu

Klasy 4- te wybrały się na wycieczkę do Stralsundu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium. Dzieci były najbardziej zainteresowane dużymi okazami podwodnego świata Bałtyku. Trasa zwiedzania po tym obiekcie uwzględniała również ekologiczne zagrożenia mórz inwazyjną gospodarką człowieka. 

Ostatnia przed wakacjami premiera - "Śnieżka"

11 sierpnia 2019 r. w naszej szkole Teatr Szkolny "Zmowa ku Płoni" wystawił kolejne przedstawienie. Tym razem była to "Śnieżka”. 

Każdy czytał w swoim życiu baśnie Braci Grimm i doskonale  zna losy głównej bohaterki. Pamiętamy jak Zła Królowa otruła ją zaczarowanym jabłkiem, gdyż nie mogła znieść tego, że Śnieżka jest piękniejsza. 

Zoo Ueckermünde

W ramach programu Interreg, którego celem jest nauka od najmłodszych lat języka niemieckiego w dniu 6 maja odbyła się wycieczka do Zoo w Ueckermünde. Wzięli w niej udział uczniowie kl. 2a naszej szkoły.

Szkolny Teatr Zmowa Ku Płoni laureatem po raz trzeci!!!

18 maja 2019r. Szkolne Koło Teatralne,, Zmowa Ku Płoni” wzięło udział w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów  Teatralnych w Świdwinie (II KATEGORIA- KLASA VII – VIII I OSTATNIE KLASY GIMNAZJALNE) i tym samym zostało laureatem tego konkursu pokonując siedem zespołów teatralnych. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Projektowa noc…. Wielkanoc w szkole…

Klasy VIa i VIIa w ramach projektu unijnego „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” systematycznie podnoszą swoje kompetencje na dodatkowych zajęciach języka niemieckiego. Tym razem zajęcia te odbywały się w trakcie popularnej wśród uczniów „nocy w szkole”.

Uczestnicy projektu świetnie się bawili i uczyli oglądając film pt. „Die wilden Kerle 2”.

TURNIEJ WIELKANOCNY

Uczniowie klas I-III tuż przed świąteczną przerwą w nauce wzięli udział w Wielkanocnym Turnieju, który zorganizowały panie Małgorzata Róż oraz Aleksandra Bugajewska. Klasy rywalizowały ze sobą wykonując w grupach zadania, dzięki którym utrwalały zwyczaje i tradycje wielkanocne.

KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE BAŚNI”

W kwietniu odbył się konkurs skierowany do uczniów klas I-III, którego celem było propagowanie czytelnictwa. Wiadomo przecież, że czytanie książek przynosi wiele korzyści m.in. wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

Na początku kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy straży miejskiej. To kolejna wizyta tych gości w naszej szkole i rozmowy nt. zasad dobrego zachowania oraz bezpieczeństwa w domu i szkole.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2019r. uczniowie klas I-III wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach, aby aktywnie spędzić czas i powitać utęsknioną wiosnę. Miejsce to urzekło dzieci, było tam bowiem wiele atrakcji uwielbianych przez najmłodszych. Uczniowie bawili się na dużym placu zabaw oraz w piaskownicy, skakali na trampolinach, wspinali się po linach. Mogli również podziwiać i pogłaskać spokojnego, białego konika.

TURNEE I DWA ZWYCIĘSTWA!!!

Na przełomie lutego i marca 2019 roku Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni ze swym nowym przedstawieniem "Niegrzecznym dzieciom bywa źle" odbył "tournee" po Szczecinie.

Zaraz po premierze zagraliśmy jeszcze trzy razy w naszej szkole, następnie zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25w Zdrojach, mieliśmy też przyjemność grać dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płoni. Zarówno w jednej jak i drugiej placówce spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem spektaklem i przemiłą atmosferą. 

VI Gra Terenowa Znam Szczecin-Dąbie

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Zofia Jakubowska, Aleksandra Socha i Igor Nowak może rzeczywiście powiedzieć, że zna Dąbie… 

Zajęliśmy I miejsce w VI Grze Terenowej „Znam Szczecin- Dąbie”, wykazując się nie tylko kondycją, ale przede wszystkim wiedzą o historii i tradycji tej dzielnicy. Oprócz tego rozwiązaliśmy wszystkie łamigłówki tematyczne wymagające logicznego myślenia.

POTYCZKI EKOLOGICZNE.

19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli kolejny raz udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym - Potyczki ekologiczne, czyli gra w zielone. Konkurs odbył się w SP nr 74.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl