Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

C:\Users\wojciech.krycki\Desktop\Logo zestawienia HQ\FE(PR)-RP-PZ-UE(EFS)\FE(PR)-PZ-UE(EFS) HQ BT.png 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nr projektu RPZP.08.03.00-32-K049/18.

Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

Informujemy,  że od 1 września 2019r. w naszej szkole rozpocznie się zajęcia realizowane w ramach projektu „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Szczecin.

 

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę:

- w klasach V i VI SP (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 3 lata: 2019/2020, 2020/2021,2021/2022)

- w klasach VII SP  (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 2 lata: 2019/2020, 2020/2021)

W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, biologii, chemii oraz laboratoriach informatycznych i zajęciach z doradztwa edukacyjno zawodowego.

 

Rekrutacja chętnych uczniów odbędzie się w dniach od 1 czerwca do 21 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe do projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Zał. nr 1 Harmonogram zajęć

Zał. nr 2 Formularz zakresu danych osobowych ucznia

Zał. nr 2a Formularz zakresu danych osobowych nauczyciela

Zał. nr 3 Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - ucznia

Zał. nr 3a Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciela

Zał. nr 4 Deklaracja uczestnictwa ucznia w projekcie

Zał. nr 4a Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie

Zał. nr 5 Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

 

Wydarzenia

WAKACJI NADSZEDŁ CZAS…

W dniu 24 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się ze swoimi wychowawcami na zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Dzieci otrzymały świadectwa szkolne oraz pamiątkowe książki. Laureatom konkursów wręczono dyplomy i nagrody.

Pożegnanie przedszkola

Dnia 23 czerwca, dzieci z grup przedszkolnych uroczyście pożegnały przedszkole aby po wakacjach rozpocząć kolejny etap edukacji. Dla naszych najmłodszych absolwentów był to wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i wzruszeń.

Wycieczka klas trzecich do Zielonej Przystani

Uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się do Zielonej Przystani w Jezierzycach. Spędzili tam aktywnie  czas na wspólnej zabawie na placu zabaw, skacząc na trampolinach, czy bujając się na huśtawce z opony.

Nagrodzeni Nagrodą Prezydenta

22 czerwca 2022 r. uczniowie, którzy w tym roku szkolnym wyróżnili się w nauce otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Szczecin, p. Piotra Krzystka. Jest to wielkie wyróżnienie dla uczniów. W zacnym gronie z naszej szkoły znalazły się uczennice klasy 8b: Lena Putkiewicz, Magdalena Drożdża i Maria Śliwińska. Gratulujemy!

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

W dniu 1 czerwca, z okazji „Dnia Dziecka” w klasach młodszych odbył się dzień sportu. Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy spędzić czasu na świeżym powietrzu. Udało nam się jednak pobawić na terenie szkoły. Dzieci przeciągały linę, rzucały woreczkiem do celu oraz na odległość. Poza tym grały w kosza i pokonały tor przeszkód.

KONKURS CZYTELNICZY "Mistrz pięknego czytania"

Działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej Nr 28 w Szczecinie

 

ZAJĘCIA O ZDROWYM ODŻYWIANIU

Uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez pracowników firmy „Edu Fun” dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty, jakie „witaminy” się w nich kryją. Wspólnie tworzyły piramidę zdrowego żywienia.

POWITANIE WIOSNY

W piękny, słoneczny dzień – 21 marca uczniowie klas I-III wyruszyli w kierunku Straży Pożarnej w Śmierdnicy. Tam, na terenie przy straży dzieci bawiły się wspólnie na placu zabaw. Poza tym grali w piłkę nożną, w „Dwa ognie” oraz bawili się na świeżym powietrzu ze swoimi rówieśnikami. Atrakcją było ognisko, na którym wszyscy upiekli sobie przepyszne kiełbaski.

Dzień Kobiet kl. I-III

W dniu 8 marca chłopcy składali dziewczynkom piękne życzenia oraz wręczyli im kartki, kwiatki, słodkości lub drobne upominki. Niektórzy, podczas zajęć bawili się wspólnie np. grając w kalambury, rozwiązując krzyżówki lub śpiewali piosenki. To był bardzo miły dzień! 

BOŻE NARODZENIE tuż… tuż…

Uczniowie klas I-III jeszcze przed rozpoczęciem nauki zdalnej rozpoczęli przygotowania do świąt. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne – kartki z życzeniami, choineczki, świeczniki oraz papierowe łańcuchy. Niektórzy dekorowali świąteczne pierniki lukrem i ozdobami. Dzieci bardzo się starały a swoje wytwory zabrały do domu.

MIKOŁAJKI w klasach I –III

Mikołajki, które obchodzimy 6 grudnia to radosny dzień, na który czekają przede wszystkim dzieci. To był również wyjątkowy dzień w szkole. Dzieci otrzymały mikołajkowe upominki, ale przede wszystkim dobrze się bawiły. Niektórzy wyszli na dwór, aby pobawić się na śniegu, który w tym roku spadł bardzo szybko. Inni ubierali klasową choinkę, wspólnie oglądali bajki oraz wykonali ciekawe prace plastyczne.

ANDRZEJKI W KLASACH 0-III

Andrzejki to dawna tradycja, obchodzona w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Z tej okazji w szkole uczniowie klas 0-III wzięli udział we wróżbach, w swoich salach lekcyjnych. Dzieci samodzielnie je przygotowały i wróżyły sobie nawzajem lub zrobiły to wychowawczynie.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051