C:\Users\wojciech.krycki\Desktop\Logo zestawienia HQ\FE(PR)-RP-PZ-UE(EFS)\FE(PR)-PZ-UE(EFS) HQ BT.png

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nr projektu RPZP.08.03.00-32-K049/18.

Działanie 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Informujemy,  że od 1 września 2019r. w naszej szkole rozpocznie się zajęcia realizowane w ramach projektu „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miasto Szczecin.

Projekt skierowany jest do uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę:

- w klasach V i VI SP (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 3 lata: 2019/2020, 2020/2021,2021/2022)

- w klasach VII SP  (będą oni uczestniczyli w projekcie przez 2 lata: 2019/2020, 2020/2021)

W ramach projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z matematyki, biologii, chemii oraz laboratoriach informatycznych i zajęciach z doradztwa edukacyjno zawodowego.

Rekrutacja chętnych uczniów odbędzie się w dniach od 1 czerwca do 21 czerwca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeniowe do projektu dostępne będą na stronie internetowej szkoły w najbliższych dniach.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

Zał. nr 1 Harmonogram zajęć

Zał. nr 2 Formularz zakresu danych osobowych ucznia

Zał. nr 2a Formularz zakresu danych osobowych nauczyciela

Zał. nr 3 Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - ucznia

Zał. nr 3a Dane osobowe - Oświadczenie uczestnika projektu - nauczyciela

Zał. nr 4 Deklaracja uczestnictwa ucznia w projekcie

Zał. nr 4a Deklaracja uczestnictwa nauczyciela w projekcie

Zał. nr 5 Oświadczenie o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie

Marsz Niepodległości

Tradycją stało się, że mieszkańcy naszego osiedla i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 28 uczestniczą w osiedlowym marszu z okazji Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie nie tylko upamiętniające historię, ale także łączące pokolenia.

Sprzątanie cmentarza w Jezierzycach

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu przy ul. Topolowej.  Miejsce to choć zapomniane, warto odwiedzić przy okazji nadchodzącego Święta Zmarłych.

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada uczniowie uczestniczyli w uroczystej Akademii upamiętniającej odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

W dniu 10 października grupa przedszkolna posadziła drzewa w pobliskim lesie. W ten sposób rozpoczęła obchody Światowego Dnia Drzewa. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły poznawali budowę oraz poszczególne gatunki drzew. Mogli obliczyć wiek drzewa oraz poznać ich znaczenie w przyrodzie.

Szadzimy krokusy

Każdego roku uczniowie młodszych klas sadzą na terenie szkoły krokusy. Mamy piękną, słoneczną i ciepłą jesień. Dzieci z klas 1-3 przyniosły do szkoły cebulki krokusów oraz narzędzia ogrodnicze.

Z wizytą w teatrze…

W październiku uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego wybrali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Calineczka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały inscenizację  jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena.

Potworna Dyskoteka

W dniu 27 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka. W trakcie imprezy zorganizowano  konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie.

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela  obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek a przewodniczący Rady SU Franciszek Szczybelski złożył w imieniu uczniów SP 28  serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Dzień Chłopaka

W dniu 30 września, w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Uczennice młodszych klas złożyły chłopcom życzenia i wręczyły im upominki.

Pokaz tańca Centrum Tańca „Szczepan”

W naszej szkole odbył się pokaz tańca przeprowadzony przez Centrum Tańca „Szczepan”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Nadszedł wrzesień a wraz z nim kolejny rok szkolny… W piękny, słoneczny dzień do szkoły przybyli wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie oraz rodzice najmłodszych dzieci.

Wybory Rady Samorządu Szkolnego

W dniu 30 września 2022 w naszej szkole odbyły się Wybory Rady Samorządu Szkolnego.