Start
images/1_p.jpg

Osoby składające dokumenty drogą elektroniczną w rekrutacji na rok szkolny
2020/2021 poroszone są o informację telefoniczną lub mailową w dniu
27.03.2020 do godz. 15.00 w celu potwierdzenia wysłanych dokumentów.


Ostatni dzień rekrutacji

W dniu 27.03.2020 r. (piątek) dokumenty zgłaszające 5,6 i 7-latków
w Naborze na rok szkolny 2020/2021 są przyjmowane w wersji papierowej i elektronicznej
tylko w godzinach pracy sekretariatu, tj. 8.00-15.00.


Classroom - informacja dla rodziców


Zmiana procedur składania dokumentów w procesie rekrutacji do przedszkoli i  klas pierwszych


WAŻNE INFORMACJE !!!

Szanowni Państwo informujemy, że zgodnie z zapisami rozporządzeń MEN z dnia 20 marca 2020r.w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W ww rozporządzeniach określono zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz  stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. 

Nowe przepisy obowiązują od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.

W naszej szkole kształcenie odbywać się będzie poprzez aplikację GOOGLE CLASSROOM (informacje powyżej) 

Bieżące komunikaty będą wysyłane tak, jak dotychczas, za pomocą e-dziennika. 

Bardzo prosimy, aby pomimo pojawiających się trudności w jego działaniu, systematycznie próbować do niego zaglądać.

DLA ZAINTERESOWANYCH LINK DO STRONY KURATORIUM, GDZIE JEST WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/ksztalcenie-na-odleglosc-nowe-regulacje-prawne/


DOTYCZY REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ

Szanowni Państwo, informujemy, że pomimo zawieszenia w szkole zajęć rekrutacja odbywa się zgodnie z harmonogramem Sekretariat jest czynny jak zwykle w godz. 8:00 – 15:00 (dla pewności można wcześniej zadzwonić tel. 91 4666051) Bardzo proszę sprawdzić w zakładce REKRUTACJA obowiązujące terminy, aby nie spóźnić się za składaniem dokumentów. 


 

 

„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020 


 Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Wydarzenia

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Zajęcia na temat ekologii wód

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości - pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody polskie".

Premiera spektaklu ,,Oskar i pani Róża”

Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Starożytna sztuka i świąteczny jarmark w Berlinie

Program wycieczki do Berlina miał na celu poznanie sztuki świata starożytnego i  współczesnych zwyczajów… Zwiedziliśmy zabytki starożytnej Grecji i Egiptu zaledwie 140 km od Szczecina. W muzeach podziwialiśmy sztukę i osiągnięcia artystów starożytnych. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i wyobrażeń z realnymi dziełami starożytnych twórców. 

TURNIEJ BOŻONARODZENIOWY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci wykonywały zadania w zespołach i zdobywały punkty dla swoich klas.

Wigilia teatralna

19 grudnia 2019r. uczniowie z koła teatralnego Zmowa ku Płoni wraz z opiekunem spotkali się po raz pierwszy przy wigilijnym stole. 

Nie taki język polski straszny…

W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego. 

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne. 

Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Andrzejki

Andrzejki to znane i lubiane przez dzieci święto, kojarzone z magiczną i niezwykle nastrojową atmosferą. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 

Sukces w konkursie przyrodniczym

27 listopada odbyła się jubileuszowa 25 edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Czy znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa?".

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl