Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

PROCEDURY

 
 
 
 
 
 
 

 
 

ŚWIETLICA SZKOLNA -  będzie sprawować opiekę nad uczniami od 2.09. w godz. 6:30 -17:00

Karty zapisu do świetlicy szkolnej – będzie można pobrać ze strony internetowej szkoły, będą również dostępne przy wejściu głównym do szkoły.

Z opieki świetlicy będą mogły korzystać dzieci z klas 1-3, obojga rodziców pracujących.

Zgodnie z wytycznymi UM Szczecin apelujemy, aby maksymalnie skrócić czas pobytu dzieci w świetlicy szkolnej, a jeśli Rodzic ma możliwość zapewnienia innej opieki, aby na czas pandemii nie przyprowadzać dziecka do świetlicy.

OBIADY – dla uczniów klas 1-8 planowane są od 7.09.  Szczegółowa informacja będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

Dodatkowe informacje oraz zamówienia obiadów -  wyłącznie telefonicznie pod numerem 0914666051 w.35 lub mailowo katarzyna.jastrzebska@sp28.szczecin,pl

PIERWSZE ZEBRANIA Z RODZICAMI – odbywać się będą stacjonarnie w różnych dniach i godzinach  - od poniedziałku 7.09. - szczegółowy harmonogram wkrótce na stronie internetowej szkoły.

W związku z systematycznie napływającymi wytycznymi PROCEDURA ORGANIZACJI PRACY W SZKOLE - która będzie obowiązywała od 1.09.20 r. - jest modyfikowana i zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły najprawdopodobniej w poniedziałek 31.08.20r.


STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo,

Wzory wniosków oraz wszelkie aktualne informacje na temat kryterium dochodowego oraz niezbędnych dokumentów zawarte są na stronie BIP Urzędu Miasta:

http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp

Dodatkowe informacje uzyskać można u Pedagoga szkolnego pod nr telefonu : 091 466 51 38

Obecnie wnioski pobrać można na stronie internetowej Urzędu Miasta, od 1 września 2020 r. wnioski będą również dostępne przy wejściu głównym do szkoły.


Uwaga - nowy numer konta

W dniu 21/08/2020 r został otwarty rachunek dla Rady Rodziców  przy Szkole Podstawowej nr 28 w Szczecinie. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat na nowe konto.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 28, ul. Piaseczna 40, 70-892 Szczecin

Numer konta: 10 1240 3969 1111 0011 0105 1571

Wysokość rocznej składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021:

  • za pierwsze dziecko 60 zł
  • za kolejne dzieci (rodzeństwo)  po 30 zł

Treść przelewu : imię i nazwisko dziecka, klasa, składka na radę Rodziców rok szk. 2020/2021.

Serdecznie dziękujemy.


Aktualne terminy rekrutacji do kl. 1


Terminy postepowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych.


KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY – OPIEKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM OD 18.05.2020 r. 


Zmiana procedur składania dokumentów w procesie rekrutacji do przedszkoli i  klas pierwszych

 


 

 

„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Wydarzenia

Kolejny raz na podium…

W tym roku nasz Szkolny Teatr ,,Zmowa ku Płoni” postanowił znowu wziąć udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym (w tamtym roku zajęliśmy I miejsce:) Konkurs ten od wielu lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie.

Gramy dla Płoni…

Zaraz po feriach, tj. 28lutego 2020 r. i 6 marca 2020 r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni gościł u siebie mieszkańców Płoni, m.in.: Seniorów, Rodziców oraz pozostałych Gości, którzy przyjęli zaproszenie, a także Uczestników Terapii Zajęciowej.

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Zajęcia na temat ekologii wód

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości - pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody polskie".

Premiera spektaklu ,,Oskar i pani Róża”

Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Starożytna sztuka i świąteczny jarmark w Berlinie

Program wycieczki do Berlina miał na celu poznanie sztuki świata starożytnego i  współczesnych zwyczajów… Zwiedziliśmy zabytki starożytnej Grecji i Egiptu zaledwie 140 km od Szczecina. W muzeach podziwialiśmy sztukę i osiągnięcia artystów starożytnych. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i wyobrażeń z realnymi dziełami starożytnych twórców. 

TURNIEJ BOŻONARODZENIOWY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci wykonywały zadania w zespołach i zdobywały punkty dla swoich klas.

Wigilia teatralna

19 grudnia 2019r. uczniowie z koła teatralnego Zmowa ku Płoni wraz z opiekunem spotkali się po raz pierwszy przy wigilijnym stole. 

Nie taki język polski straszny…

W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego. 

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne. 

Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl