Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg

Szanowni Państwo, zgodnie z  decyzją  MEN, z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 26 kwietnia  uczniowie klas I-III uczą się w trybie hybrydowym. Harmonogram zajęć prześlą wychowawcy. 

Informujemy, w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła zorganizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek złożony w szkole przez rodziców, którzy takiej opieki dla swoich dzieci potrzebują.

Nauka zdalna będzie odbywała się nadal poprzez aplikację GOOGLE MEET i CLASSROOM. Bardzo prosimy jednak na bieżąco śledzić również komunikaty pojawiające się na e-dzienniku LIBRUS. 

 

PROCEDURY

 
 
 
 
 

 

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo,

Wzory wniosków oraz wszelkie aktualne informacje na temat kryterium dochodowego oraz niezbędnych dokumentów zawarte są na stronie BIP Urzędu Miasta:

http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp

Dodatkowe informacje uzyskać można u Pedagoga szkolnego pod nr telefonu : 091 466 51 38

Obecnie wnioski pobrać można na stronie internetowej Urzędu Miasta, od 1 września 2020 r. wnioski będą również dostępne przy wejściu głównym do szkoły.


Uwaga - nowy numer konta

W dniu 21/08/2020 r został otwarty rachunek dla Rady Rodziców  przy Szkole Podstawowej nr 28 w Szczecinie. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat na nowe konto.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 28, ul. Piaseczna 40, 70-892 Szczecin

Numer konta: 10 1240 3969 1111 0011 0105 1571

Wysokość rocznej składki na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021:

  • za pierwsze dziecko 60 zł
  • za kolejne dzieci (rodzeństwo)  po 30 zł

Treść przelewu : imię i nazwisko dziecka, klasa, składka na radę Rodziców rok szk. 2020/2021.

Serdecznie dziękujemy.


 

 

„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Wydarzenia

II Wojewódzka Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza z Elementami Informatyki

W sobotę, 13 marca uczniowie naszej szkoły w składzie Lena Putkiewicz, Anna Zawadzka, Mateusz Bernacki i Piotr Wołoszyn wzięli udział w II Wojewódzkiej Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej z Elementami Informatyki o Puchar Dyrektora IX LO w Szczecinie.

KURATORYJNY KONKURS BIOLOGICZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W grudniu 2020 roku chętni uczniowie klasy 1a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Świąteczną Kartkę przeznaczoną dla medyka lub seniora.

Jesienne spacery

Nasi uczniowie podczas ciepłych, jesiennych dni chętnie spacerowali po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Nazywały drzewa, które rosną w okolicy szkoły. Chętnie robiły jesienne, piękne bukiety.

Zabawy z kodowaniem

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, podczas których uczą się kodowania. W trakcie różnorodnych zabaw z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, specjalnej maty, kafelków, kart pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność i myślenie logiczne.

Kolejny raz na podium…

W tym roku nasz Szkolny Teatr ,,Zmowa ku Płoni” postanowił znowu wziąć udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym (w tamtym roku zajęliśmy I miejsce:) Konkurs ten od wielu lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie.

Gramy dla Płoni…

Zaraz po feriach, tj. 28lutego 2020 r. i 6 marca 2020 r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni gościł u siebie mieszkańców Płoni, m.in.: Seniorów, Rodziców oraz pozostałych Gości, którzy przyjęli zaproszenie, a także Uczestników Terapii Zajęciowej.

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Zajęcia na temat ekologii wód

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości - pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody polskie".

Premiera spektaklu ,,Oskar i pani Róża”

Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051