Start
images/1_p.jpg

Wykaz podręczników do religii obowiązujących w roku szkolnym 2024/2025

Podręczniki i wyprawka przedszkolaka

Wyprawka pierwszoklasisty 

 


STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

Szanowni Państwo,

Wzory wniosków oraz wszelkie aktualne informacje na temat kryterium dochodowego oraz niezbędnych dokumentów zawarte są na stronie BIP Urzędu Miasta:

http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp

Dodatkowe informacje uzyskać można u Pedagoga szkolnego pod nr telefonu : 91 4666051 w 38

 


PROCEDURY


 „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła brała udział w realizacji projektu pn. POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE, którego celem było zabezpieczenie wsparcia psychologicznego w placówkach edukacyjnych w celu minimalizacji negatywnych skutków związanych z występowaniem COVID-19.  Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Celem zajęć organizowanych w ramach tego projektu zminimalizowanie negatywnych skutków związanych z COVID-19 wśród uczniów naszej szkoły. 

W ramach projektu zostało przeprowadzonych blisko 340 godzin zajęć, w tym:

  • 228 godzin zajęć wyrównawczych,
  • 44 godziny zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, 
  • 44 godziny zajęć logopedycznych, 
  • 20 godzin zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.

Projekt był realizowany zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych i pozwolił objąć wsparciem psychologiczno-pedagogicznym 74 uczniów naszej szkoły. 


„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klas 1-3

W dniu 21 czerwca, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, a pani pedagog przypomniała zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swoje umiejętności: zaśpiewali piosenki, zatańczyli i zagrali na flażolecie.

Wycieczka do Parku Owadogiganta

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klas pierwszych i drugich pojechali na wycieczkę do Lubnicy, do Parku Owadogiganta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru ścieżką dydaktyczną z owadami. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat budowy i życia poszczególnych owadów.

Obchody Dnia Patrona - klasy 1-3

W dniu 17 czerwca, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Bolesław Czwójdziński to pionier krajoznawstwa i turystyki na Pomorzu Zachodnim, miłośnik śladów słowiańskich i polskości, publicysta i działacz społeczny. Uczniowie z klas 1-3 wybrali się na spacer po najbliższej okolicy.

Wycieczka do Poznania

W dniach 27-29. 05. 2024 r. uczniowie klasy 7b wyjechali na wycieczkę w Poznaniu. 

Po przyjeździe na miejsce uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Rogala, gdzie uczyliśmy się, jak wypiekać oryginalne rogale świętomarcińskie. Po wykładzie i warsztatach przyszedł czas na degustację. Po całym dniu podróży i oczekiwaniu na obiadokolację był to miły punkt programu. Drugiego dnia odwiedziliśmy poznańskie zoo. Z zaciekawieniem podziwialiśmy różnorodne gatunki zwierząt.

Spotkanie autorskie z panią Kamilą Bondarowicz

W dniu 11 czerwca mieliśmy przyjemność spotkać się z autorką książek dla dzieci - panią Kamilą Bondarowicz. Na początku pani Kamila przeczytała fragmenty swojej najnowszej książki pt. „Ignacy pod żaglami”. Opowiedziała również, jakie są najważniejsze przesłania zawarte w jej książkach oraz jak stara się zainteresować dzieci czytaniem. Następnie autorka opowiedziała nam o swojej inspiracji do pisania. Zdradziła, że uwielbia chodzić na spacery ze swoim psem, lubi kolor niebieski i chętnie czyta tomiki poezji.

Finał V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Harrym Potterze

W bieżącym roku szkolnym mistrzowie wiedzy o przygodach małego czarodzieja spotkali się po raz piąty. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się online, grupa 12 najlepszych reprezentantów szkół z województwa zachodniopomorskiego stanęła do corocznych zmagań z zakresu treści powieści o Harrym Potterze. Wszyscy wykazali się niezwykłą wiedzą, znali prawie wszystkie fakty oraz pamiętali najdrobniejsze szczegóły. Uczestnicy odpowiedzieli na około 300 przygotowanych pytań!

Międzyszkolny konkurs recytatorski

W dniu 22 maja 2024r., w Szkole Podstawowej nr 33 im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pt. "Językowe łamańce". Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3b – Ewa Mituniewicz zajęła I miejsce. Zaprezentowała ona wiersz „Małpa w kąpieli”. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów. Gratulacje!

Wycieczka klas pierwszych do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej "Szmaragd"

Na początku maja uczniowie klas pierwszych wybrali się nad Jezioro Szmaragdowe. Pogoda nam dopisywała, było słonecznie i ciepło. Celem wycieczki był spacer, obserwacja przyrody oraz poznanie ciekawostek na temat zwierząt i roślin. Panie, które nas oprowadzały przypomniały legendę o Skarbku, która związana jest z Jeziorem Szmaragdowym.

Żyj zdrowo, jedz kolorowo!!!

Uczniowie klas czwartych podczas spotkania z panią dietetyk mieli okazję nauczyć się, jak tworzyć posiłki pełnowartościowe i zbilansowane i zobaczyć jak realnie wygląda Talerz Zdrowego Jedzenia. Dzięki warsztatom uczniowie mogli również poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia zdrowego odżywiania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wpływu diety na samopoczucie i kondycję fizyczną. 

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję sprzątania okolicy. Po podziale na kilka grup, rozpoczęto sprzątanie różnych części naszego osiedla.

W trakcie sprzątania zebrano ogromną ilość śmieci, głównie plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek po napojach i innych odpadów. Niektóre z nich były wręcz niebezpieczne dla zwierząt i środowiska naturalnego, dlatego ich usunięcie miało szczególne znaczenie.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

„Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej” obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

Również w naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia. Społeczność szkolna przygotowała niespodzianki dla seniorów. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczały seniorom w szkole i na terenie osiedla własnoręcznie przygotowane karneciki z życzeniami, bukieciki z żywych kwiatów oraz słodkości. 

KLASY CZWARTE W KLINISKACH

24 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć".

W tym roku hasłem przewodnim była historia konika polskiego, jego pochodzenie, tryb życia, wygląd i przyzwyczajenia. W związku z tym na początku wycieczki obejrzeliśmy zagrodę pokazową konika polskiego, gdzie mogliśmy obserwować stado koników z tarasu widokowego, a pani leśnik opowiedziała nam liczne ciekawostki na temat tych zwierząt. Widok koników na łące dostarczył nam wiele radości, tym bardziej że mogliśmy sami karmić je marchewką i jabłkami.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051