Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Start
images/1_p.jpg
 
 Wyniki kwalifikacji do klas pierwszych SP 28

Lista dzieci przyjętych

Lista dzieci nieprzyjętych


Lista dzieci zakwalifikowanych

Lista dzieci zakwalifikowanych - przesuniętych

Lista dzieci niezakwalifikowanych

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021
 
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021 zobowiązani są potwierdzić woli przyjęcia dziecka do szkoły w formie pisemnego oświadczenia. Można to zrobić na dwa sposoby.:
  1. Potwierdzenie woli dla osób biorących udział w elektronicznej rekrutacji w systemie NABOR - instrukcja
  2. Potwierdzenie woli dla osób biorących udział w rekrutacji w inny sposób  - przez odesłanie wypełnionego załącznika na adres: sp28@miasto.szczecin.pl  
 
Uwaga !!! Należy to uczynić do 26 czerwca do godz. 15:00
Ponieważ w związku z aktualną sytuacją, nie odbędzie się planowane wcześniej zebranie Rodziców, bardzo prosimy wszystkich Rodziców o przesłanie w ww terminie - na powyższy adres bądź przekazanie drogą telefoniczną (914666051) ewentualnych życzeń związanych z podziałem klas np. wybór języka.
Podręczniki do obowiązkowych zajęć zapewnia szkoła, informacja dotycząca podręcznika do religii oraz wyprawki wkrótce zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły. Bardzo prosimy tu co jakiś czas zaglądać ;-)
 

Dyżur wakacyjny w oddziale przedszkolnym 

Wytyczne dotyczące dyżurów wakacyjnych w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkonego podczas wakacji


Terminy postepowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych.


KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZE Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH  DLA UCZNIÓW KLAS I-III OD 25.05.

Załączniki:


KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY – OPIEKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM OD 18.05.2020 r. 


Zmiana procedur składania dokumentów w procesie rekrutacji do przedszkoli i  klas pierwszych


WAŻNE INFORMACJE !!!

Szanowni Państwo informujemy, że zgodnie z zapisami rozporządzeń MEN z dnia 20 marca 2020r.w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W ww rozporządzeniach określono zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz  stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. 

Nowe przepisy obowiązują od 25 marca 2020r. do 26 czerwca 2020r.

W naszej szkole kształcenie odbywać się będzie poprzez aplikację GOOGLE CLASSROOM (informacje powyżej) 

Bieżące komunikaty będą wysyłane tak, jak dotychczas, za pomocą e-dziennika. 

Bardzo prosimy, aby pomimo pojawiających się trudności w jego działaniu, systematycznie próbować do niego zaglądać.

DLA ZAINTERESOWANYCH LINK DO STRONY KURATORIUM, GDZIE JEST WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/ksztalcenie-na-odleglosc-nowe-regulacje-prawne/ 

 

„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020 


 Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Wydarzenia

Kolejny raz na podium…

W tym roku nasz Szkolny Teatr ,,Zmowa ku Płoni” postanowił znowu wziąć udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym (w tamtym roku zajęliśmy I miejsce:) Konkurs ten od wielu lat odbywa się w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie.

Gramy dla Płoni…

Zaraz po feriach, tj. 28lutego 2020 r. i 6 marca 2020 r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni gościł u siebie mieszkańców Płoni, m.in.: Seniorów, Rodziców oraz pozostałych Gości, którzy przyjęli zaproszenie, a także Uczestników Terapii Zajęciowej.

Jak karnawał, to karnawał….

W Polskiej tradycji karnawał to czas zabaw i tańców. W naszej szkole, zgodnie z tą tradycją, odbyła się zabawa taneczna dla uczniów klas IV-VIII. Jak zawsze uczestnicy świetnie się bawili, wybrali też osoby najciekawiej przebrane.

Wizyta w Domu Dziecka

Piąte klasy zorganizowały wsparcie dla dzieci przebywających w Domu Dziecka w Kijewie. jest to mały ośrodek, w którym przebywają dzieci pozbawione opieki rodziców. I choć warunki mają zbliżone do domowych, to jednak zamiast mamy, taty, opiekują się nimi „ciocie” i „wujkowie”- czyli tak naprawdę obcy ludzie. By pomóc w funkcjonowaniu tego domu, klasy piąte zebrały potrzebne rzeczy, które następnie tam dostarczyły. 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas bali dla dużych i małych. W związku z tym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który odbył się 3 lutego 2020r. Były tańce przy znanych i lubianych utworach dyskotekowych oraz wspólne układy taneczne.

Zajęcia na temat ekologii wód

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez zaproszonych do naszej szkoły gości - pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody polskie".

Premiera spektaklu ,,Oskar i pani Róża”

Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Starożytna sztuka i świąteczny jarmark w Berlinie

Program wycieczki do Berlina miał na celu poznanie sztuki świata starożytnego i  współczesnych zwyczajów… Zwiedziliśmy zabytki starożytnej Grecji i Egiptu zaledwie 140 km od Szczecina. W muzeach podziwialiśmy sztukę i osiągnięcia artystów starożytnych. Mieliśmy możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i wyobrażeń z realnymi dziełami starożytnych twórców. 

TURNIEJ BOŻONARODZENIOWY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas I-III wzięli udział w Turnieju bożonarodzeniowym przygotowanym przez panią Anetę Stawicką. Dzieci wykonywały zadania w zespołach i zdobywały punkty dla swoich klas.

Wigilia teatralna

19 grudnia 2019r. uczniowie z koła teatralnego Zmowa ku Płoni wraz z opiekunem spotkali się po raz pierwszy przy wigilijnym stole. 

Nie taki język polski straszny…

W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego. 

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne. 

Wróżby Andrzejkowe

Uczniowie klas 3a i 3b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek Wróżby Andrzejkowe. W przystrojonych salach dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały, co ich czeka w przyszłości.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl