27 września 2019r. Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni został zaproszony na generalna próbę przedstawienia Tajemnica Krzyczącego zegara do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Przedstawienie oparte na powieści dla młodzieży Roberta Arthura Tajemnica krzyczącego zegara miało w sobie dużo cech powieści detektywistycznych i kryminalnych. Fani Alfreda Hitchcocka, Sherlocka Holmesa, Adasia Cisowskiego czy książek Agathy Christie byliby zachwyceni spektaklem. Zresztą, tak jak my!

Kryminalny nastrój przedstawienia, potęgowała stylizacja scenografii na lata 60te XX wieku (kostiumy w stylu a'la Kennedy) oraz stosowany w multimediach suspens. Całość dopełniała muzyka inspirowana ścieżką dźwiękową znaną z filmów Alfreda Hitchcocka.

Dlaczego zegar krzyczy? Razem z trzema detektywami próbowaliśmy rozwiązać tę zagadkę.

Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem spektaklu.