Uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez pracowników firmy „Edu Fun” dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się jakie składniki odżywcze zawierają poszczególne produkty, jakie „witaminy” się w nich kryją. Wspólnie tworzyły piramidę zdrowego żywienia.

Pracowały w grupach grając w „Memory” – karty zawierały witaminy i produkty, w których one się znajdują. Uczniowie wysłuchali bajki o dojrzewającym pomidorku, z pomocą zdjęć omawiali etapy jego wzrostu. Najciekawszym zadanie okazało się zrobienie własnej kanapeczki ze zdrowych produktów. Dzieci miały okazję spróbować oliwek czy humusu. Na zakończenie uczniowie w grupach, na tabletach rozwiązywali zadania podsumowujące zdobytą wiedzę.