Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, podczas których uczą się kodowania. W trakcie różnorodnych zabaw z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, specjalnej maty, kafelków, kart pracy dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność i myślenie logiczne.

Nauczyciele klas młodszych wzięli udział w cyklu szkoleń Stowarzyszenia „Cyfrowy dialog” pt. „Zaprogramuj przyszłość”. Właśnie podczas tych spotkań poznali wiele ciekawych gier i zabaw, które proponują swoim uczniom na zajęciach. Dzieci uczą się poprzez działanie, rozwijają umiejętność współpracy z innymi, planowania kolejnych kroków i rozwiązywania problemów, co w rezultacie pozwala osiągnąć zamierzony cel. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczą w tych zajęciach.