Wydarzenia

W ramach programu Interreg, którego celem jest nauka od najmłodszych lat języka niemieckiego w dniu 6 maja odbyła się wycieczka do Zoo w Ueckermünde. Wzięli w niej udział uczniowie kl. 2a naszej szkoły.

Po przyjeździe na miejsce każde dziecko otrzymało poczęstunek – owoce oraz wodę. Następnie dzieci z polskich i niemieckich szkół zostały podzielone na cztery grupy i rozpoczęło się zwiedzanie zoo z przewodnikami. Dzieci przedstawiły się sobie wzajemnie. Pracownicy zoo opowiadali natomiast o życiu i zwyczajach poszczególnych zwierząt. Zdawali pytania dzieciom i zachęcali do powtarzania słów w języku niemieckim np. kolory zwierząt. Natomiast uczniowie niemieckich szkół powtarzali słowa po polsku. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć karmienie lwa oraz surykatek. Po spacerze zjedliśmy obiad i nadszedł czas na szaleństwa na placu zabaw. Wycieczka bardzo spodobała się dzieciom, a przede wszystkim była okazją do osłuchania się z językiem naszego sąsiada.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl