Wiadomo, że jazda na rowerze jest przyjemną formą spędzania czasu wolnego a prawie każdy z nas rower posiada i z niego korzysta. Dzieci z klas I-III wzięły udział w lekcjach przeprowadzonych przez panią Mariolę Skarbiesz poświęconych temu, jak bezpiecznie korzystać z roweru.

Uczniowie dowiedzieli się jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru, jakich przepisów powinien przestrzegać rowerzysta oraz w jaki sposób należy się ubierać, aby być lepiej widocznym i bezpiecznym na drodze. Jak się okazało, niewielu uczniów potrafiło wymienić elementy, które rower musi posiadać. Niektórzy przyznali nawet, że ich rower nie jest gotowy na rowerowe wycieczki i przydałby mu się „przegląd”. Mamy nadzieję, że teraz dzieci będą już dbały o swoje rowery i bezpieczeństwo podczas jazdy.