Wydarzenia

Klasy czwarte udały się z wizytą do Centrum Symulacji Medycznej działającym przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Centrum Symulacji Medycznej to miejsce, gdzie naśladuje się realistyczne sytuacje medyczne, aby szkolić przyszłych pracowników służby zdrowia. Głównym celem tego rodzaju placówki jest umożliwienie praktyki i doskonalenia umiejętności medycznych w kontrolowanych warunkach. 

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję uczestniczyć w symulacjach różnych sytuacji medycznych, takich jak udzielanie pierwszej pomocy czy obserwowanie, jak działa sprzęt medyczny, a dzięki okularom VR można było również poznać budowę i pracę serca

Pobyt w CSM wywarł na uczniach bardzo duże wrażenie i był doskonałą okazją do przyjrzenia się z bliska pracy medyków od pielęgniarek i ratowników po lekarzy różnych specjalności. 

Szczecin 03.01.2024

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051