Wydarzenia

29 listopada 2023 roku klasy 5a i 7b przygotowały przedstawienie pt. „Sąsiedzkie porachunki”, którego tematem jest konflikt pomiędzy Kupcem (sknerą), a jego Sąsiadem, który ma przechować złoto zgromadzone przez owego Kupca. W wyniku różnych okoliczności  skarb znika.

Kupiec postanawia ukarać Sąsiada. Uważa, że ten go okradł. Zwraca się o pomoc do Bandy Szefa, do której należą Ruda, Buba, Słaba i Blondi. Gang ma porwać syna Sąsiada. Zaginionego poszukuje matka, próbuje pozyskać informacje od znajomej Alicji, która rzekomo coś na ten temat wie…Wreszcie zdesperowany Sąsiad zwraca się do Kupca z pytaniem o syna. Dowiaduje się, że młodzieniec został porwany przez wielką sowę… Nie daje temu wiary, ale idzie za radą Kupca, który obiecuje Sąsiadowi wielką korzyść. Przynosi zatem z domu złoto i zwraca je prawowitemu właścicielowi. Narrator informuje widzów, że Sąsiadowi udaje się odzyskać syna, gang ostatecznie trafia do więzienia, zaś Kupiec powierza swoje oszczędności bankowi.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051