Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – PBW KielceMiło nam poinformować, iż biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej Nr 28 po raz drugi otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15.000 zł. w Ramach Priorytetu 3  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” . z przeznaczeniem na zakup nowości książkowych , zakup nowych elementów wyposażenia biblioteki  szkolnej oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

W naszej bibliotece pojawiło się 431 nowych książek, które dzieci mogą już wypożyczać.

Kolejną nowością, która pojawiła się w bibliotece jest Teatrzyk Kamishibai.  Kamishibai  Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to największy w Polsce program skierowany jednocześnie do bibliotek, jak i czytelników.

Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.