24 listopada klasy 4-8 wybrały się do teatru w Schwedt na przedstawienie pt. „Mały Muck”.  Dla wielu z nas Już sama podróż autokarem za granicę była przeżyciem, a świadomość wizyty w niemieckim teatrze budziła również wiele emocji. Po dotarciu na miejsce, w pierwszych krokach udaliśmy się do foyer, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w tradycyjne niemieckie słodkości: jabłka w czekoladzie, pierniki czy precle, jednak po trzecim dzwonku wszyscy byliśmy gotowi na przedstawienie.

Bajka pt. „Mały Muck” opowiada historię małego chłopca o imieniu Muck, który po śmierci rodziców wyrusza w świat w poszukiwaniu szczęścia. W czasie tej podróży przeżywa wiele przygód, spotyka różnych ludzi, a dzięki wytrwałości i odwadze oraz czarodziejskim przedmiotom udaje mu się wyjść cało z każdej opresji. Pomimo prześladowań ze strony innych Mały Muck pozostaje nadal szlachetnym i uczciwym człowiekiem.

Inscenizacja bajki okazała się ciekawym wydarzeniem, przenosząc nas w magiczny świat baśni w niemieckim wydaniu. Wspaniała gra aktorska, kolorowe elementy dekoracji, piękna muzyka rekompensowały nam braki językowe.  Mamy nadzieję, że ta niezapomniana lekcja języka niemieckiego sprawi, że uczniowie naszej szkoły z chęcią wezmą udział w kolejnej wizycie w niemieckim teatrze.

Schwedt 24.11.2023