14 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć", co umożliwia zdobycie wiedzy na temat różnych ekosystemów i leśnictwa.

Dzieci miały okazję obejrzeć interesujący film przyrodniczy, przedstawiający życie i różnorodność motyli na świecie. Następnie, korzystając z przygotowanych materiałów plastycznych, samodzielnie wykonały kolorowe motylki, które mogły zabrać do domu. Na miejscu odwiedziliśmy również sale wystawowe z ekspozycjami dydaktyczno-przyrodniczymi, takimi jak "Mieszkańcy lasu, gdzie znajdują się eksponaty łosi, wilków, borsuków, bielików, puszczyków i wiewiórek w leśnej scenerii.

Kolejnym punktem wycieczki była "Zagroda pokazowa konika polskiego, gdzie mogliśmy obserwować stado koników z tarasu widokowego, a pani leśnik opowiedziała nam liczne ciekawostki na temat tych zwierząt. Widok koników na łące dostarczył nam wiele radości.

Na zakończenie wycieczki upiekliśmy kiełbaski na ognisku, a ponieważ dzień był pochmurny, mogliśmy się także trochę ogrzać. Z przyjemnością planujemy powrócić w to miejsce w przyszłym roku.