Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia zaangażowania i wielu godzin pracy.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły w październiku 2020 roku wzięli udział w eliminacjach szkolnych do konkursu kuratoryjnego, a następnie w grudniu 2021 roku w etapie rejonowym. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Lena Putkiewicz z klasy 7b, która reprezentowała naszą szkołę w konkursie biologicznym. Wielomiesięczna, ciężka praca uczennicy została nagrodzona. W lutym 2021 roku podjęła rywalizację z najlepszymi uczniami z województwaW końcowym efekcie otrzymała tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy Lenie i życzymy jej dalszych sukcesów.