W każdy poniedziałek i czwartek dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy i Białorusi uczące  się w naszej szkole, mają dodatkowe  zajęcia z języka polskiego.

W trakcie tych spotkań oprócz standardowej nauki czytania i pisania bardzo często rozmawiamy o różnych sytuacjach, a także o tradycjach i świętach polskich m.in. Święcie Zmarłych, Wigilii, i czasu karnawałowego. Niektóre z dzieci miały nawet możliwość skosztowania  polskich dań wigilijnych, ponieważ zostały zaproszone przez Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni na spotkanie wigilijne.

Na zajęciach dzieci bardzo lubią grać w improwizowanych  scenkach sytuacyjnych, podczas których  uczą się nowych słówek oraz zwrotów, np. w restauracji, w szpitalu, na dworcu kolejowym, w domu. A podczas scenki na scenie uczestnicy zajęć śpiewali i recytowali wiersze. Wszyscy się przy tym znakomicie bawiliśmy.

Dodatkową  zabawą jest przebieranie się w postaci ulubionych bohaterów  z książek i filmów, o których muszą troszkę wszystkim  opowiedzieć.

Aktualnie trwają próby do występu dla publiki szkolnej. Ale to już niespodzianka!!!