Za nami wielkie święto narodowe. Jak co roku tak i tym razem obchodziliśmy je w naszej szkole bardzo  uroczyście.

W czwartek siódmego listopada odbyła się wieczornica patriotyczna. Wzruszyliśmy się, słuchając pieśni w wykonaniu chóru szkolnego i solistów oraz wierszy polskich poetów recytowanych przez Polę Klimek i Patrycję Maciuszczak.

W piątek pani Agnieszka Konieczka przybliżyła starszym uczniom tragiczną historię Polski dotyczącą rozbiorów oraz radosną, związaną z odzyskaniem niepodległości.

O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Następnie wysłuchaliśmy „Hymnu do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego zaprezentowanego przez Polę Sikorę oraz utworu Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” w wykonaniu Poli Klimek. Ponadto zachwycaliśmy się śpiewem naszych koleżanek i kolegów z chóru szkolnego

W młodszych klasach szkoły podstawowej uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości przybrały charakter Koncertu Pieśni Patriotycznej.