Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Wydarzenia

W piątek 27 września uczniowie klas siódmych, uczestniczący w projekcie „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”, wzięli udział w Nocy Naukowców organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję by przybliżyć młodzieży zawód naukowca. 

Podczas trwania imprezy młodzież uczestniczyła w eksperymentach z wykorzystaniem suchego lodu, ciekłego azotu, metanu i wodoru. Poznała w jaki sposób można zbadać stan zanieczyszczenia wody i jej twardość.  Na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT  zapoznano ich z techniką powstawania polimerów.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych eksponatów m.in. "Wielki kran” wykorzystujący zjawisko złudzenia optycznego nieskończenie przelewającej się wody oraz eksponat tłumaczący działanie śluzy wodnej, a także basen z cieczą Newtonowską. 

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sekretariat@sp28.szczecin.pl