Klasy 4- te wybrały się na wycieczkę do Stralsundu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium. Dzieci były najbardziej zainteresowane dużymi okazami podwodnego świata Bałtyku. Trasa zwiedzania po tym obiekcie uwzględniała również ekologiczne zagrożenia mórz inwazyjną gospodarką człowieka.

Druga część wycieczki poświęcona była zwiedzaniu miasta. Zachwyciły nas wąskie uliczki Stralsundu, ciekawy rynek i niekonwencjonalne rozwiązania architektoniczne. Warto pamiętać, że dawna nazwa tego miasta to Strzałowo- dawny gród pomorski.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i pogoda też dopisała. Planujemy już następną w przyszłym roku, tym razem obierzemy kierunek na…???, a to się jeszcze okaże