W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Tak jak w całym  kraju, tak i w Szkole Podstawowej Nr 28 w Szczecinie  miały miejsce uroczyste obchody wspólnego święta, święta wszystkich Polaków. W dniu 09.11.2018 r.o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała Hymn Narodowy. Była to również okazja do zaprezentowania pięknych, własnoręcznie wykonanych  kotylionów. W tym dniu  mogliśmy także podziwiać szereg wystaw: Wielcy Polacy, biżuterii patriotycznej oraz prac konkursowych: pocztówki, listy i wiersze do Ojczyzny.

Uczniowie  wszystkich klas wzięli udział w Szkolnym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej. Powyższa uroczystość stała się świetną okazją do pielęgnowania postaw patriotycznych i obywatelskich oraz do rozwijania zainteresowań literackich, recytatorskich i artystycznych. Młodzi wykonawcy poprzez śpiew i poezję ukazali piękno naszej Ojczyzny,  jej języka, bohaterstwo oraz walkę Polaków o wolność i niepodległość. Uroczysta akademia wprowadziła wszystkich w klimat zadumy, refleksji, a także wielkiej radości. Atmosfera wspaniałej zabawy udzieliła się wszystkim: występującym,

To była piękna lekcja patriotyzmu!