Przypadek? Rzeczywiście 10.11.18r. na Osiedlowym Marszu Niepodległości było 100 uczestników - uczniów naszej szkoły i mieszkańców. Prezentowaliśmy się bardzo pięknie…

Dominowały oczywiście barwy biało- czerwone. Każdy otrzymał od Rady Osiedla okolicznościowy kotylion, a uczestnicy przynieśli flagi narodowe i opaski biało- czerwone.

Trasa przemarszu wiodła ulicami Płoni i Śmierdnicy przed budynek siedziby Rady Osiedla. Na miejscu odśpiewaliśmy hymn narodowy, a uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program artystyczny, na który składały się wiersze i pieśni patriotyczne.

Przewodniczący Rady Osiedla podziękował uczestnikom za udział w uroczystości z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i zaprosił do wspólnej biesiady…- było ognisko, kiełbaski, grochówka i słodkości dla dzieci.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystościach dla Niepodległej w „naszej małej Ojczyźnie”