Uczniowie klasy VII a na lekcji języka polskiego odkryli świat widziany oczami romantyków. Przywołując na scenę karty dramatu Juliusza Słowackiego, ukazali tajemniczą, baśniową i fantastyczną krainę, przeplatającą się ze światem rzeczywistym.

Dokonali słusznego wyboru scen, które intrygują i uczą, odsłaniając prawdę o naturze ludzkiej. Uczniowie wcielili się w role bohaterów i odegrali trzy najważniejsze sceny tego dramatu romantycznego:

1. W chacie wdowy
  2. Zbieranie malin
  3. Sąd Balladyny

Podczas przygotowań do inscenizacji mieliśmy okazję zastanowić się nad uczuciami postaci  i zrozumieć motywy ich postępowania. Niebanalne pomysły, zabawne kostiumyi  dekoracje niewątpliwie  dodały  uroku naszemu  przedsięwzięciu oraz  wzbogaciły zajęcia języka polskiego.