20 października odbyły się zajęcia terenowe w Puszczy Bukowej. W ćwiczeniach brali udział uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Puszczy Bukowej w Kołbaczu.

Zajęcia prowadzili leśnicy z Zespołu Parków Krajobrazowych w Szczecinie. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od jeziora Szmaragdowego, później przejechaliśmy na przełęcz Trzech Braci oraz do rezerwatu Kołowskie Parowy, gdzie leśnicy opowiadali o formach ochrony przyrody w naszym województwie. Następnie obejrzeliśmy wielki polodowcowy głaz narzutowy Serce Puszczy, dowiedzieliśmy się po co w lesie rozkładane są dywany oraz na czym polega gospodarka leśna i bioróżnorodność. Byliśmy też na terenach bagiennych nazywanych Wielkimi Moczarami oraz pojechaliśmy obejrzeć najwyższe drzewo w puszczy Dąb Dziadek, który ma w obwodzie 422 cm. Podsumowanie zajęć nastąpiło w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej, gdzie zostaliśmy poczęstowani ciepłym posiłkiem, owocami i słodką przekąską. Zajęcia były bardzo inspirujące i teraz możemy lepiej przygotowywać się do konkursu.