Zabawy prima- aprilisowe są znane w wielu państwach europejskich. W Polsce 1 kwietnia przyjęło się robić drobne żarciki. Uczniowie klasy V b z tej okazji przygotowali wcześniej zabawę ,,Czy to prawda, że...” , polegającą na odgadnięciu zagadki związanej z nauczycielami i pracownikami naszej szkoły.

Zadaniem uczniów było odgadnięcie, czy wylosowane informacje są prawdziwe, czy może są prima-aprilisowym kawałem. Należało m.in. wykazać się znajomością ulubionych kwiatów, potraw i zwierząt nauczycieli. Na osoby udzielające poprawnej odpowiedzi czekała słodka niespodzianka. Każdy z uczestników zabawy mógł się poczęstować zdrowym jabłkiem, do którego dołączony był żart. Zabawa przypadła wszystkim do gustu i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.