Ciekawi świata 15.12.2016r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Berlina, by zwiedzić stolicę naszych zachodnich sąsiadów i zobaczyć, jak Niemcy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia.

Zanim „pochłonęła” nas atmosfera jarmarku bożonarodzeniowego, zwiedziliśmy Muzeum Techniki, Muzeum Historii Naturalnej oraz najważniejsze zabytki stolicy Niemiec.

Grupa gimnazjalistów udała się do Muzeum Techniki, które mieści się w dwóch budynkach.

Spektrum, to część Muzeum, w którym można zobaczyć, „dotknąć” i zrozumieć wiele zjawisk z różnych dziedzin nauki, zaś w budynku głównym znajdują się ekspozycje obrazujące rozwój myśli technicznej na przestrzeni dziejów.

Dzieci klas młodszych zwiedziły Muzeum Historii Naturalnej, gdzie podziwiały największy na świecie szkielet brachiozaura oraz eksponaty zwierząt z różnych kontynentów. Obejrzały też film obrazujący kolejne etapy kształtowania się naszej planety.

Cel edukacyjny wycieczki został osiągnięty- po powrocie jej uczestnicy wykonali prace plastyczne prezentując, najciekawsze ich zdaniem, miejsca oraz dyskutowali o swoich wrażeniach.