W dniu 19.11.2016 r. uczennica naszej szkoły, Sara Jerzyk, brała udział w XII Konkursie Recytatorskim - "Szczeciński Parnas".  Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs jest organizowany przez szczeciński oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, w organizacji pomagali też uczniowie z SP nr 48 i Gimnazjum nr 14. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości szczecińskich autorów wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie recytowali utwory, m.in. Joanny Kulmowej, Ingi Iwasiów, Róży Czerniawskiej - Karcz, Artura Daniela Liskowackiego.

Motto konkursu to "Człowiek wędruje po świecie w poszukiwaniu tego, czego mu trzeba i wraca do domu, by to odnaleźć". Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory, tekst poetycki oraz fragment prozy twórców z naszego regionu.

Podczas XII edycji najwięcej uczestników, bo aż 31, było ze szkół podstawowych. Wygrał Michał Bardysz z SP nr 3.

Dodatkowo wręczono wyróżnienia, nagrody publiczności i nagrody specjalne Związku Literatów Polskich za "szczególne walory" zaprezentowania tekstów.

Pomiędzy występami uczestników a ogłoszeniem wyników odbył się koncert uczniów ze szczecińskich szkół muzycznych. 15 chętnych recytatorów odczytało też wiersze wybrane przez organizatorów, głównie Joanny Kulmowej. Reprezentantka naszej szkoły wypadła bardzo dobrze. Recytowała fragment prozy „Bezsenność” z tomu „Miasto – Ja – Miasto” Ingi Iwasiów oraz „Ciszę mleczną” Róży Czerniawskiej – Karcz. Gratulujemy Sarze dużej odwagi i dziękujemy za oddanie walorów poetyckich prezentowanych utworów. Wydarzenie było również okazją do spotkania z poetką- panią Różą Czerniawską - Karcz, której wiersz wygłosiła Sara.