W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – w  Zespole Szkół  Nr 11 w Szczecinie  nie zabrakło  bardzo wartościowej i wartej rozpowszechniania formy obchodzenia Święta Niepodległości, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych, czyli wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Uczniowie i nauczyciele klas IV-VI zostali gospodarzami wieczornej imprezy Patriotyczne Rodzinne Śpiewanie. Na początku zebrani goście: pracownicy szkoły oraz rodzice wraz z pociechami obejrzeli  program artystyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Marzeny Śmiech i Katarzyny Pawlik. Następnie krótka projekcja filmu przybliżyła rys historyczny wydarzeń z 1918r. Zgaszone światła, płonące znicze oraz świąteczne dekoracje stworzyły podniosły, niepowtarzalny klimat uroczystości. Aż w końcu nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment- rodzinny koncert pieśni legionowych. Wszyscy uczestnicy pomimo tremy zaprezentowali się wspaniale! Zasłużoną nagrodą dla występujących były gromkie brawa oraz słodki poczęstunek. Była to okazja do miłych pogawędek, dzielenia się wrażeniami, snucia dalszych planów wzajemnej współpracy. Chcielibyśmy podziękować za przybycie wszystkim tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Kolejnego dnia uczniowie klas IV-VI w przepiękny sposób zaprezentowali pieśni i piosenki nawiązujące do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pojawiły się dźwięki m.in.: „Pierwszej Brygady”, „Szarej Piechoty”, „Marsz, marsz Polonii”. Wszyscy uczestnicy z dumą prezentowali  patriotyczne symbole: galowe stroje oraz własnoręcznie wykonane kokardki i kotyliony w barwach narodowych. 11 Listopada to rocznica poważna             i wielka, ale możliwa do uczczenia w weselszym klimacie, czego sami byliśmy świadkami.

Finałem  uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był udział  uczniów i nauczycieli naszej szkoły w Rajdzie Pieszym oraz ognisku zorganizowanym przez miejscową Radę Osiedla.