7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych w Puszczy Bukowej. Są one jednym z etapów przygotowawczych do Konkursu Wiedzy o SZPK Puszcza Bukowa.

Naszym pierwszym miejscem postojowym były Dęby Krzywoustego, następnie  autokarem pojechaliśmy w głąb lasu. Leśnicy opowiadali nam na czym polega gospodarka leśna oraz jakie są zadania leśników. Z kartami pracy w ręku opisywaliśmy budowę warstwową lasu, rozpoznawaliśmy gatunki drzew, opisywaliśmy znaczenie naturalnych surowców w gospodarce człowieka. Było zimno, ale zabawy i gry na świeżym powietrzu pozwalały nam się rozgrzać. Nasze zajęcia zakończyliśmy w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej. Tam odbyło się podsumowanie zajęć. Zostaliśmy też poczęstowani ciepłym posiłkiem i deserem. W drodze powrotnej zaczął padać deszcz, więc mieliśmy trochę szczęścia.