W dniu 03.11.2016 r. uczniowie kl. IVa wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych zrealizowanych w ramach projektu „Wczytaj się w życie -to takie ciekawe!”.

Spotkanie miało charakter integracyjny, ponieważ współprowadzili je uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płoni. Instruktorki WTZ umożliwiły tym osobom krótką autoprezentację, co zrobiło na dzieciach duże wrażenie. Panie udostępniły nam próbki różnych systemów komunikacji. Zwieńczeniem spotkania było samodzielne przygotowanie indywidualnych exlibrisów z wykorzystaniem gotowych elementów dekoracyjnych. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób mogą się porozumiewać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności i że możliwość czytania książek to wielki dar, który nie jest dany każdemu i nie można go zmarnować.