W poniedziałek 10 października gościliśmy w naszej szkole leśników z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 5 i 6-tych. Na zajęciach omówione były cechy charakterystyczne ekosystemów leśnych, jeziornych i łąkowych. Można było poćwiczyć swoje umiejętności w rozpoznawaniu roślin i zwierząt oraz poszerzyć swoją wiedzę. Dowiedzieliśmy się co to są geofity i gatunki inwazyjne w puszczy. Otrzymaliśmy broszury i ciekawe mapki Puszczy Bukowej. Teraz uczniowie będą przygotowywać się do szkolnych eliminacji konkursu "Czy znasz SZPK Puszcza Bukowa?". Najlepszy 3 - osobowy zespół weźmie udział w listopadzie w wyjazdowych zajęciach terenowych i będzie reprezentował naszą szkołę w zmaganiach finałowych w Kołbaczu.