W czwartek, 29 września 2016 roku o godzinie 15.00 na pl. Solidarności 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie tematycznym organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy „Opowiem wam bajkę…”.

Patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz, Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie. Uroczystość odbyła się w podczas otwarcia wystawy Wojciecha Siudmaka, wybitnego francuskiego artysty malarza i rzeźbiarza polskiego pochodzenia. Z jego inicjatywy w 2002 r. powstała Fundacja Siudmak Arkana XXI. W tym samym roku artysta stworzył Światowy Projekt Pokoju, którego symbolem jest monument „Wieczna Miłość”. Na dziedzińcu przed budynkiem Centrum Dialogu Przełomy MNS zaprezentowano wernisaż prac artysty. Wystawa plenerowa „Poza Horyzontem” jest jednym z wydarzeń towarzyszących Światowemu Projektowi Pokoju „Wieczna Miłość”.
Wśród zwycięzców konkursu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej Nr 28. Patrycja Kozińska i Wiktoria Wojtach z klasy 5b otrzymały wyróżnienie I stopnia. Stworzyły „Legendę o Szczeciu i Jeziorze Szmaragdowym”. Opiekunem była Katarzyna Pawlik. Przedstawiona opowieść to bardzo interesujący pomysł fabularny. Akcja rozgrywa się w Szczecinie, w okolicach Jeziora Szmaragdowego. Dziewczynki podjęły próbę wyjaśnienia nazwy naszego miasta oraz niezwykłego koloru wody znanego akwenu w Puszczy Bukowej. Praca została wzbogacona kolorowymi ilustracjami, ściśle powiązanymi z fabułą.

Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów!