W roku przedszkolnym 2023/2024 grupa 0a realizowała akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i ich rodziców. Gościennie odwiedzali nas rodzice i dziadkowie by wprowadzać swoje pociechy w świat literatury dziecięcej. Przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę, brały udział w  spotkaniach autorskich z lokalnym poetą Panem Zbigniewem Romaniukiem oraz autorką bajek dla dzieci Panią Kamilą Bondarowicz. W ramach współpracy i propagowania czytelnictwa dzieci z grupy 0a zapraszały na spotkania przy książce swoich kolegów z grupy 0b oraz grupę Ekoludków z Przedszkola Leśnego.  Uwieńczeniem akcji było ostatnie spotkanie z Panią Kamilą i wysłuchanie bajki  "Marzeńka"