29 maja grupa 0a wyruszyła na całodniową wyprawę pełną atrakcji..

Na samym początku dzieci odwiedziły Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 2 w Szczecinie. Odbyło się w niej spotkanie ze strażakami, którzy przekazali przedszkolakom dużo ważnych informacji  dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, ale nie tylko. Chętne dzieci brały udział w ćwiczeniach symulacji pożaru - a następnie testowały, jak to jest być członkiem załogi wyruszającej  wielkim pojazdem na akcję ratunkową.
Po tym niesamowitym spotkaniu całą grupą udaliśmy się na degustację pysznych lodów z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Ostatnim punktem wycieczki było kino i seans bajki "Ucieczka ze zwierzowersum". Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi pięknych wspomnień bezpiecznie wróciły do szkoły.