Dnia 12 kwietnia grupa 0b zorganizowała dla swoich rówieśników z grupy 0A i uczniów klas I-III Dzień Marchewki. Był to dzień wyjątkowy - pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i pełen witamin. Tego dnia mali organizatorzy z grupy 0B ubrali się na pomarańczowo, z identyfikatorami wykonanymi samodzielnie obsługiwali swoje stanowiska, tłumacząc uczniom i nauczycielom jakie zadanie związane z marchewką jest do wykonania. Na stanowiskach między innymi można było: ułożyć marchewkowe puzzle, napisać wyraz „marchewka” nie tylko w języku polskim, poćwiczyć rzuty do marchewki, wykonać marchewkowe origami, a na miłośników matematyki czekały marchewkowe zadania i sklep warzywny w którym można było ważyć to zdrowe warzywo. Na koniec, po wykonaniu większości zadań można było skosztować marchewkowego soku przygotowanego przez przedszkolaki. Uczniowie mogli się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa, jak wiele cennych witamin i składników odżywczych zawiera oraz jak korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Warto pić sok z marchwi, bo to witaminowa „bomba”. Na koniec, po ciężkiej pracy odbyła się marchewkowa sesja zdjęciowa!