Start
images/1_p.jpg

 

1. 

14.09.2023r.

Spotkanie z Rodzicami SP 28 / godz. 17.30  

– wybór przedstawicieli do RR, zapoznanie z planami pracy wychowawczej,  wymaganiami edukacyjnymi itp

2. 

14.09.2023r.

Spotkanie dyrektora z Radą Rodziców / godz. 18.15

– wybór zarządu RR, opinia w sprawie planu pracy szkoły

3. 

16.11.2023r. 

Spotkanie z Rodzicami SP 28 - godz. 17.30 (klasy I-III)

4. .

30.11.2023r. 

Spotkanie z Rodzicami SP 28 - godz.17.30 (klasy IV-VIII)

5. 

12.12.2023r. 

Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną 

6. 

12.01.2024r. 

Koniec wystawiania ocen

7. 

30.01.2024r. 

Rada Klasyfikacyjna za I półrocze

8. 

01.02.2024r. 

Rada podsumowująca pracę w I półroczu roku szkolnego 2023/2024

9. 

01.02.2024r. 

Spotkanie z Rodzicami SP 28 - podsumowanie I półrocza (klasy I-VIII) g.17.30 

10. 

11.04.2024r. 

Spotkanie z Rodzicami SP 28 - godz. 17.30 (klasy I-III)

11. 

18.04.2024r. 

Spotkanie z Rodzicami SP 28 - godz. 17.30 (klasy IV -VIII)

12. 

09.05.2024r. 

Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną

13. 

11.06.2024r. 

Koniec wystawiania ocen

14. 

13.06.2024r. 

Rada Klasyfikacyjna za II półrocze

15. 

28.06.2024r. 

Rada podsumowująca pracę w II półroczu roku szkolnego 2023/2024

Wydarzenia

Spotkanie autorskie z panią Kamilą Bondarowicz

W dniu 11 czerwca mieliśmy przyjemność spotkać się z autorką książek dla dzieci - panią Kamilą Bondarowicz. Na początku pani Kamila przeczytała fragmenty swojej najnowszej książki pt. „Ignacy pod żaglami”. Opowiedziała również, jakie są najważniejsze przesłania zawarte w jej książkach oraz jak stara się zainteresować dzieci czytaniem. Następnie autorka opowiedziała nam o swojej inspiracji do pisania. Zdradziła, że uwielbia chodzić na spacery ze swoim psem, lubi kolor niebieski i chętnie czyta tomiki poezji.

Finał V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Harrym Potterze

W bieżącym roku szkolnym mistrzowie wiedzy o przygodach małego czarodzieja spotkali się po raz piąty. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się online, grupa 12 najlepszych reprezentantów szkół z województwa zachodniopomorskiego stanęła do corocznych zmagań z zakresu treści powieści o Harrym Potterze. Wszyscy wykazali się niezwykłą wiedzą, znali prawie wszystkie fakty oraz pamiętali najdrobniejsze szczegóły. Uczestnicy odpowiedzieli na około 300 przygotowanych pytań!

Międzyszkolny konkurs recytatorski

W dniu 22 maja 2024r., w Szkole Podstawowej nr 33 im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pt. "Językowe łamańce". Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3b – Ewa Mituniewicz zajęła I miejsce. Zaprezentowała ona wiersz „Małpa w kąpieli”. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów. Gratulacje!

Wycieczka klas pierwszych do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej "Szmaragd"

Na początku maja uczniowie klas pierwszych wybrali się nad Jezioro Szmaragdowe. Pogoda nam dopisywała, było słonecznie i ciepło. Celem wycieczki był spacer, obserwacja przyrody oraz poznanie ciekawostek na temat zwierząt i roślin. Panie, które nas oprowadzały przypomniały legendę o Skarbku, która związana jest z Jeziorem Szmaragdowym.

Żyj zdrowo, jedz kolorowo!!!

Uczniowie klas czwartych podczas spotkania z panią dietetyk mieli okazję nauczyć się, jak tworzyć posiłki pełnowartościowe i zbilansowane i zobaczyć jak realnie wygląda Talerz Zdrowego Jedzenia. Dzięki warsztatom uczniowie mogli również poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia zdrowego odżywiania dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wpływu diety na samopoczucie i kondycję fizyczną. 

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły zorganizowali akcję sprzątania okolicy. Po podziale na kilka grup, rozpoczęto sprzątanie różnych części naszego osiedla.

W trakcie sprzątania zebrano ogromną ilość śmieci, głównie plastikowych butelek, torebek foliowych, puszek po napojach i innych odpadów. Niektóre z nich były wręcz niebezpieczne dla zwierząt i środowiska naturalnego, dlatego ich usunięcie miało szczególne znaczenie.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

„Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej” obchodzony jest 29 kwietnia każdego roku. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku, zrozumienia i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

Również w naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego wydarzenia. Społeczność szkolna przygotowała niespodzianki dla seniorów. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczały seniorom w szkole i na terenie osiedla własnoręcznie przygotowane karneciki z życzeniami, bukieciki z żywych kwiatów oraz słodkości. 

KLASY CZWARTE W KLINISKACH

24 kwietnia klasy czwarte udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Kliniskach. W tym miejscu lekcje przyrody są prowadzone zgodnie z hasłem "poznać, przeżyć, zrozumieć".

W tym roku hasłem przewodnim była historia konika polskiego, jego pochodzenie, tryb życia, wygląd i przyzwyczajenia. W związku z tym na początku wycieczki obejrzeliśmy zagrodę pokazową konika polskiego, gdzie mogliśmy obserwować stado koników z tarasu widokowego, a pani leśnik opowiedziała nam liczne ciekawostki na temat tych zwierząt. Widok koników na łące dostarczył nam wiele radości, tym bardziej że mogliśmy sami karmić je marchewką i jabłkami.

TARGI EDUKACYJNE

10 kwietnia  2024 roku uczniowie klasy VIII A uczestniczyli w Targach Edukacyjnych na terenie Szkoły Podstawowej nr 37 przy ulicy Zofii Nałkowskiej 33. Zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną szkół średnich. Na wszystkich stoiskach byli zachęcani do rozpoczęcia nauki w tej właśnie placówce. Przed ósmoklasistami bardzo trudna decyzja. Wszystkim życzymy trafnego wyboru i dostania się do wymarzonej szkoły.

TURNIEJ WIELKANOCNY

Tuż przed świąteczną przerwą uczniowie klas 1-3 wzięli udział w turnieju przygotowanym przez wychowawczynie klas drugich. Celem była dobra zabawa oraz utrwalenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Dzieci miały za zadanie między innymi: ozdobić papierową pisankę, przenieść w parach na ściereczce plastikowe jajko,  znaleźć w tabelce i wykreślić wyrazy związane ze świętami. Każda konkurencja związana była z ruchem, który tak bardzo lubią dzieci.

POWITANIE WIOSNY

Wiosna powitała nas kapryśną pogodą. Deszcz przeplatał się z promieniami słońca, a czasami mocniej zawiał wiatr. Uczniowie klas 1-3 chcieli jednak w tym dniu powitać tę piękną porę roku. Niektórzy udali się na spacer, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Inni zostali w swoich salach i rozmawiali o zwiastunach wiosny, rozwiązywali zagadki lub malowali farbami piękne, wiosenne obrazy.

Powitanie wiosny

21 marca 2024 r. to był cudowny dzień. Uczniowie klas siódmych i ósmej pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu, by poszukać wiosny. Rozpalili ognisko w miejscu wskazanym przez leśniczego, zwanym przez mieszkańców Płoni Plażą na Malisza. Zjedli upieczone przez siebie kiełbaski. Spędzili miło czas, grając w różne gry, śpiewając, rozmawiając ze sobą i wypatrując oznak długo oczekiwanej pory roku.

Tu jesteśmy

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie
ul. Piaseczna 40
70-892 Szczecin
e-mail: sp28@miasto.szczecin.pl
tel./fax:  091 4666051