Na deskach Szkolnego Teatru Zmowa ku Płoni w Szkole Podstawowej dn.05.02.2020 r. odbyła się premiera sztuki „Oskar i pani Róża”. Spektakl jest pełną nadziei opowieścią o wartości życia, miłości, odwadze, sile wyobraźni i zgodzie na to, co nieuniknione.

Oliwier Jastrzębski, który wcielił się w postać nieuleczalnie chorego 10-latka bardzo dojrzale i mądrze podszedł do roli. Bardzo trudne jest zachować wierność wobec prawdy smutnego faktu umierania, a jednocześnie znaleźć w tym wszystkim jakiś rodzaj dystansu, lekkości, a nawet i poczucia humoru. A jemu to się udało.

Natomiast Marysia Śliwińska, która grała panią Różą była prawdziwą różą tego wieczoru. Zarówno rodzina, goście jak i uczniowie należący do Szkolnego Teatru byli nią zachwyceni i dumni, że tak brawurowo odegrała swoją rolę.

Wieczór pełen magii, emocji i pozytywnych relacji.

Zapraszamy do fotorelacji.