Ueckermünde,15.12.2022

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie Interreg „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - wspólnie żyć i uczyć się w Euroregionie Pomerania.” W ramach tego projektu klasa 8a wzięła udział w kolejnym spotkaniu par tandemowych. Tym razem zostaliśmy zaproszenie do naszej partnerskiej szkoły w  Ueckermünde.

Tradycją stało się, że mieszkańcy naszego osiedla i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 28 uczestniczą w osiedlowym marszu z okazji Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie nie tylko upamiętniające historię, ale także łączące pokolenia.

Po czasie ograniczeń, wynikających z pandemii, tegoroczne Mikołajki postanowiliśmy zorganizować w Parku Trampolin.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu przy ul. Topolowej.  Miejsce to choć zapomniane, warto odwiedzić przy okazji nadchodzącego Święta Zmarłych.