20 maja w Dniu Pszczoły grupę Oa odwiedziła mama Mareczka z niesamowitą niespodzianką. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o tych małych, pracowitych i bardzo potrzebnych owadach. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć ramki z węzami prostu z ula. Każdy miał możliwość dotknąć i powąchać wosku pszczelego, pierzgi i wyrobów z miodku. Poznaliśmy etapy powstawania tego płynnego złota. Prosto z pasieki dotarły do nas elementy stroju i wyposażenia niezbędnego dla każdego pszczelarza.  Na sam koniec posmakowaliśmy pysznego miodku- to była zdrowa i słodka degustacja! Śmiało przyznajemy, że jesteśmy przyjaciółmi pszczółek i teraz wiemy już o nich zdecydowanie więcej... To niezbędne dla naszego życia owady.