1. ZARZĄDZENIE NR 9/19 PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN z dnia 10 stycznia 2019 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

2. UCHWAŁA NR XXVIII/724/17 RADY MIASTA SZCZECIN
z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej albo publicznej innej formy wychowania przedszkolnego
prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Wycieczka klas 4-tych do Stralsundu

Klasy 4- te wybrały się na wycieczkę do Stralsundu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium. Dzieci były najbardziej zainteresowane dużymi okazami podwodnego świata Bałtyku. Trasa zwiedzania po tym obiekcie uwzględniała również ekologiczne zagrożenia mórz inwazyjną gospodarką człowieka.

Ostatnia przed wakacjami premiera - "Śnieżka"

11 sierpnia 2019 r. w naszej szkole Teatr Szkolny "Zmowa ku Płoni" wystawił kolejne przedstawienie. Tym razem była to "Śnieżka”.

Każdy czytał w swoim życiu baśnie Braci Grimm i doskonale  zna losy głównej bohaterki. Pamiętamy jak Zła Królowa otruła ją zaczarowanym jabłkiem, gdyż nie mogła znieść tego, że Śnieżka jest piękniejsza.

Zoo Ueckermünde

W ramach programu Interreg, którego celem jest nauka od najmłodszych lat języka niemieckiego w dniu 6 maja odbyła się wycieczka do Zoo w Ueckermünde. Wzięli w niej udział uczniowie kl. 2a naszej szkoły.

Szkolny Teatr Zmowa Ku Płoni laureatem po raz trzeci!!!

18 maja 2019r. Szkolne Koło Teatralne,, Zmowa Ku Płoni” wzięło udział w Wojewódzkich Prezentacjach Amatorskich Zespołów  Teatralnych w Świdwinie (II KATEGORIA- KLASA VII – VIII I OSTATNIE KLASY GIMNAZJALNE) i tym samym zostało laureatem tego konkursu pokonując siedem zespołów teatralnych.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Projektowa noc…. Wielkanoc w szkole…

Klasy VIa i VIIa w ramach projektu unijnego „Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji – kluczem do komunikacji w Euroregionie Pomerania” systematycznie podnoszą swoje kompetencje na dodatkowych zajęciach języka niemieckiego. Tym razem zajęcia te odbywały się w trakcie popularnej wśród uczniów „nocy w szkole”.

Uczestnicy projektu świetnie się bawili i uczyli oglądając film pt. „Die wilden Kerle 2”.

TURNIEJ WIELKANOCNY

Uczniowie klas I-III tuż przed świąteczną przerwą w nauce wzięli udział w Wielkanocnym Turnieju, który zorganizowały panie Małgorzata Róż oraz Aleksandra Bugajewska. Klasy rywalizowały ze sobą wykonując w grupach zadania, dzięki którym utrwalały zwyczaje i tradycje wielkanocne.

KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE BAŚNI”

W kwietniu odbył się konkurs skierowany do uczniów klas I-III, którego celem było propagowanie czytelnictwa. Wiadomo przecież, że czytanie książek przynosi wiele korzyści m.in. wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

Na początku kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy straży miejskiej. To kolejna wizyta tych gości w naszej szkole i rozmowy nt. zasad dobrego zachowania oraz bezpieczeństwa w domu i szkole.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2019r. uczniowie klas I-III wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach, aby aktywnie spędzić czas i powitać utęsknioną wiosnę. Miejsce to urzekło dzieci, było tam bowiem wiele atrakcji uwielbianych przez najmłodszych. Uczniowie bawili się na dużym placu zabaw oraz w piaskownicy, skakali na trampolinach, wspinali się po linach. Mogli również podziwiać i pogłaskać spokojnego, białego konika.

TURNEE I DWA ZWYCIĘSTWA!!!

Na przełomie lutego i marca 2019 roku Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni ze swym nowym przedstawieniem "Niegrzecznym dzieciom bywa źle" odbył "tournee" po Szczecinie.

Zaraz po premierze zagraliśmy jeszcze trzy razy w naszej szkole, następnie zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25w Zdrojach, mieliśmy też przyjemność grać dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płoni. Zarówno w jednej jak i drugiej placówce spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem spektaklem i przemiłą atmosferą.

VI Gra Terenowa Znam Szczecin-Dąbie

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Zofia Jakubowska, Aleksandra Socha i Igor Nowak może rzeczywiście powiedzieć, że zna Dąbie…

Zajęliśmy I miejsce w VI Grze Terenowej „Znam Szczecin- Dąbie”, wykazując się nie tylko kondycją, ale przede wszystkim wiedzą o historii i tradycji tej dzielnicy. Oprócz tego rozwiązaliśmy wszystkie łamigłówki tematyczne wymagające logicznego myślenia.

POTYCZKI EKOLOGICZNE.

19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli kolejny raz udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym - Potyczki ekologiczne, czyli gra w zielone. Konkurs odbył się w SP nr 74.