bip

1. ZARZĄDZENIE NR 9/19 PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN z dnia 10 stycznia 2019 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

2. UCHWAŁA NR XXVIII/724/17 RADY MIASTA SZCZECIN
z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej albo publicznej innej formy wychowania przedszkolnego
prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

TURNIEJ WIELKANOCNY

Uczniowie klas I-III tuż przed świąteczną przerwą w nauce wzięli udział w Wielkanocnym Turnieju, który zorganizowały panie Małgorzata Róż oraz Aleksandra Bugajewska. Klasy rywalizowały ze sobą wykonując w grupach zadania, dzięki którym utrwalały zwyczaje i tradycje wielkanocne.

KONKURS CZYTELNICZY „W KRAINIE BAŚNI”

W kwietniu odbył się konkurs skierowany do uczniów klas I-III, którego celem było propagowanie czytelnictwa. Wiadomo przecież, że czytanie książek przynosi wiele korzyści m.in. wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

Na początku kwietnia uczniów klas I-III odwiedzili pracownicy straży miejskiej. To kolejna wizyta tych gości w naszej szkole i rozmowy nt. zasad dobrego zachowania oraz bezpieczeństwa w domu i szkole.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2019r. uczniowie klas I-III wybrali się do „Zielonej Przystani” w Jezierzycach, aby aktywnie spędzić czas i powitać utęsknioną wiosnę. Miejsce to urzekło dzieci, było tam bowiem wiele atrakcji uwielbianych przez najmłodszych. Uczniowie bawili się na dużym placu zabaw oraz w piaskownicy, skakali na trampolinach, wspinali się po linach. Mogli również podziwiać i pogłaskać spokojnego, białego konika.

TURNEE I DWA ZWYCIĘSTWA!!!

Na przełomie lutego i marca 2019 roku Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni ze swym nowym przedstawieniem "Niegrzecznym dzieciom bywa źle" odbył "tournee" po Szczecinie.

Zaraz po premierze zagraliśmy jeszcze trzy razy w naszej szkole, następnie zostaliśmy zaproszeni do Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25w Zdrojach, mieliśmy też przyjemność grać dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płoni. Zarówno w jednej jak i drugiej placówce spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem spektaklem i przemiłą atmosferą.

VI Gra Terenowa Znam Szczecin-Dąbie

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Zofia Jakubowska, Aleksandra Socha i Igor Nowak może rzeczywiście powiedzieć, że zna Dąbie…

Zajęliśmy I miejsce w VI Grze Terenowej „Znam Szczecin- Dąbie”, wykazując się nie tylko kondycją, ale przede wszystkim wiedzą o historii i tradycji tej dzielnicy. Oprócz tego rozwiązaliśmy wszystkie łamigłówki tematyczne wymagające logicznego myślenia.

POTYCZKI EKOLOGICZNE.

19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli kolejny raz udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym - Potyczki ekologiczne, czyli gra w zielone. Konkurs odbył się w SP nr 74.

993 Leśna Sobota

993 Leśna Sobota, naszła nas na wędrówkę ochota

Mimo mało optymistycznej prognozy pogody, postanowiliśmy ruszyć na szlak. Tym razem miejsce zbiórki zaplanowano na pętli autobusowej na Osiedlu Bukowym, skąd podążyliśmy czarnym szlakiem Puszczy Bukowej do Głazu Grońskiego.

Sesja fotograficzna Lata 20, lata 30

Przypomnijmy, że aktorzy ze  Szkolnego Teatru ,,Zmowa ku Płoni" mieli okazję wziąć udział w sesji fotograficznej pod hasłem Lata 20, lata 30. Była to nie tylko niezapomniana lekcja historii, ale i ciężka praca w roli modela.
Zapraszamy do fotograficznej podróży w czasie!!!

991 Sobota po Puszczy Bukowej

Czy wiosna już do nas zawitała???

Postanowiliśmy się o tym przekonać i jak inni ruszyliśmy na szlak.

Warsztaty filmowe.

26 lutego uczniowie klasy 5 a wzięli udział w edukacyjnych warsztatach filmowych pt: Filmowy Plac Zabaw.  Warsztaty odbyły się w Galerii 13 Muz w Szczecinie.

W KARNAWALE CZAS NA BALE!!!

Uczniowie klas 0-III tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych bawili się podczas balu karnawałowego. Jak co roku dzieci pięknie się przebrały - byli wojownicy, królewny, kotki, policjanci, misie, kowbojki, żołnierze i wiele, wiele innych postaci. Uczestnicy balu chętnie tańczyli w rytmie znanych i lubianych przebojów.