„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020

Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Sukces w konkursie przyrodniczym

27 listopada odbyła się jubileuszowa 25 edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego "Czy znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa?".

Nie taki strach straszny

Pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym odbyła się 30 października. Zorganizował ją samorząd uczniowski, który zadbał o „upiorną” atmosferę, bo zabawie przyświecała tematyka  z horrorów.

Poetycki koncert…czyli lekcja języka polskiego inaczej

Klasa 6b  w ramach lekcji o obyczajach panujących w Soplicowie  nauczyła się na pamięć  fragmentu ,,Pana Tadeusza”, a dokładnie Koncertu Wojskiego. I chociaż to jest dość długi fragment, 6b kolejny raz udowodniła, że można naprawdę ciekawie recytować.

Koncert Pieśni Patriotycznych

Rocznica Odzyskania Niepodległości to bardzo ważne święto narodowe dla Polaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszego kraju wykonując piękne pieśni patriotyczne.

Z wizytą w teatrze…

Uczniowie klas 0-III wybrali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie pt. „Księżniczki i ziarnko grochu”. Była to barwna opowieść o poszukiwaniu prawdziwych wartości, zagrana przepięknymi lalkami.

Warsztaty z profesorem Jarosławem Gajewskim

8 listopada 2019r. w ramach  24.edycji Jesiennego Turnieju Recytatorskiego Romantycznie 2019 w Szczecin Dąbiu- jednego z najważniejszych turniejów dla recytatorów w Polsce, Szkolny Teatr Zmowa ku Płoni wziął udział w warsztatach z wybitnym profesorem Jarosławem Gajewskim, który zdradził naszym młodym aktorom cenne tajniki pięknej i prawidłowej  recytacji tekstu.

Spotkanie z aktorem

21 października 2019r. mieliśmy przyjemność spotkać się z aktorem szczecińskiego Teatru Polskiego - z panem Sławomirem Kołakowskim, który w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiedział nam o swojej pracy w teatrze.

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1 października uczniowie wzięli udział w wyborach do Samorządu Szkolnego. Nad ich przebiegiem czuwała komisja wyborcza. Najwięcej głosów uzyskał Oliwier Jastrzębski, który będzie pełnił funkcję przewodniczącego SU.

Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

Członkowie koła historycznego „ODKRYWCY HISTORII” przywdziali kostiumy i  wcielili się w role bogów greckich. Jako zacni goście zebrani na Olimpie uczestniczyli w uczcie wydanej na ich cześć. Nie mogło zabraknąć boskich specjałów – nektaru i ambrozji.

WYCIECZKA DO KIDS ARENY kl. 0-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Kids Areny. W obiekcie tym dzieci mogły pobawić się w ogromnych salach wyposażonych w dmuchańce, klocki, hulajnogi czy basen z piłkami. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach.