„Akademia Kompetencji – doskonalenie kompetencji uczniów szczecińskich szkół”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2019/2020

Informacje dotyczące programu rządowego "Dobry Start".

Książka jest życiem naszych czasów

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie naszej szkoły wykonaliciekawe i bardzo pomysłowe gry planszowe zainspirowane ulubionymiksiążkami. Efekty pracy naszych podopiecznych można było podziwiać naszkolnej wystawie.

Tworzę się

W dniu 24 września 2019r. klasa 2b udała się do Galerii "Tworzę się", aby dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w MUZEUM PO ZMROKU. Pod taką nazwą odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie poznali najwybitniejsze dzieła sławnych malarzy.

Święto pieczonego ziemniaka

W naszej szkole odbył się festyn na powitanie jesieni pt. „Święto pieczonego ziemniaka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami. Dzieci wzięły udział w grach zespołowych, takich jak „Dwa ognie” oraz „Sztandary”.

Dzień Chłopaka

W Święto Chłopaka reprezentantki płci pięknej pamiętały o swoich kolegach. Były życzenia, słodkości i konkursy i zabawy. Tak bawiła się klasa 5C.

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W piątek 27 września 2019 r. wielu wzruszeń dostarczył wszystkim widzom Koncert Pieśni Partyzanckich przygotowany przez uczniów naszej szkoły  pod opieką pań Marzeny Śmiech, Agnieszki Konieczki i Honoraty Zaremby z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Młodzi artyści  za pomocą pieśni i pięknie recytowanych wierszy przypomnieli nam tragiczne losy naszej Ojczyzny.

Noc naukowców

W piątek 27 września uczniowie klas siódmych, uczestniczący w projekcie „Akademia Kompetencji – doskonalenie kluczowych kompetencji uczniów szczecińskich szkół”, wzięli udział w Nocy Naukowców organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję by przybliżyć młodzieży zawód naukowca.

ZAJĘCIA POKAZOWE SZKOŁY TAŃCA „SZCZEPAN”

Uczniowie klas I-IV wzięli udział w pokazie tańca, podczas którego zachęcano dzieci do udziału w takiej formie zajęć pozalekcyjnych. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę Centrum Tańca „Szczepan” – szkoła ta uczy kultury i dobrych manier. To nie tylko zajęcia taneczne, ale również okazja do zawarcia nowych znajomości, skorzystania z oferty wyjazdów np. wakacyjne obozy, czy prezentacja nabytych umiejętności podczas turniejów tańca.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

W uroczystym apelu, który odbył się 2 września w sali gimnastycznej wzięli udział uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz grono pedagogiczne i zaproszeni goście. Pani Dyrektor powitała po wakacjach dzieci, które pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzy powróciły do szkoły.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W dniu 19 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 28 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej. W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

II Wojewódzka Olimpiada Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”

Dwie uczennice klasy VIII Zofia Jakubowska i Karolina Stanioch zostały finalistkami II Wojewódzkiej Olimpiady Języka Niemieckiego „Fit in Deutsch”. W konkursie należało wykazać się dobrą znajomością języka niemieckiego oraz wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Rozdanie nagród odbyło się 14 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 63.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki podczas rekrutacji!!!

Wycieczka klas 4-tych do Stralsundu

Klasy 4- te wybrały się na wycieczkę do Stralsundu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium. Dzieci były najbardziej zainteresowane dużymi okazami podwodnego świata Bałtyku. Trasa zwiedzania po tym obiekcie uwzględniała również ekologiczne zagrożenia mórz inwazyjną gospodarką człowieka.

Ostatnia przed wakacjami premiera - "Śnieżka"

11 czerwca 2019 r. w naszej szkole Teatr Szkolny "Zmowa ku Płoni" wystawił kolejne przedstawienie. Tym razem była to "Śnieżka”.

Każdy czytał w swoim życiu baśnie Braci Grimm i doskonale  zna losy głównej bohaterki. Pamiętamy jak Zła Królowa otruła ją zaczarowanym jabłkiem, gdyż nie mogła znieść tego, że Śnieżka jest piękniejsza.